1 kilo eti indirimli alabilmek için kuyruk oluştu! İşte haberin detayları

Et ve Süt Kurumu’nun başlattığı uygulamadan dolayı market önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Et ve Süt Kurumu, piyasaya göre daha uygun fiyattan et veriyor. Ankara’da ucuz et almak isteyenler sabahın erken saatlerinde soğuk, kış demeden saatlerce sıra bekliyor. İşte haberin bütün detayları..

1 kilo eti indirimli alabilmek için kuyruk oluştu! İşte haberin detayları

Artan et fiyatları ile birlikte Et ve Süt Kurumu ucuz et imkanı sunmaya başladı. Bu avantajdan faydalanmak isteyenler sabahın erken saatlerinde market önünde sıraya girmeye başlıyor. Yoğun talep karşısında et miktarı erken tükendiği için erken gelmek önemli. Ankara Kızılay'da Et ve Süt Kurumu önünde uzun zamandır gün ağarmadan yola çıkanlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Kahvaltı bile yapmadan et alabilmek için soğuk Ankara sabahında kuyruk bekleyenler, birer kilo et alabilmek için katlandıkları sıkıntıdan ve artan fiyatlardan oldukça şikayetçi.

Et Ve Süt Kurumu fiyatları

Et ve Süt Kurumu’nun kasaplardaki fiyatlara göre neredeyse %50'den daha fazla sağladığı indirim şu şekilde. Kilosu 250 TL olarak kasapta satılan kıyma 90 TL'den satılıyor. Yine kuşbaşı et kasaplarda 236 liraya satılırken Et ve Süt Kurumu marketleri 100 TL'den satışa sunuyor. Biftek ise kasapta 325 lirayken Et ve Süt Kurumu 135 TL'ye satıyor. Piyasa fiyatına göre oldukça indirimli fiyatlardan satışı sunulan bir kilo ete sahip olmak isteyenler her gün erkenden kuyruk oluşturmaya başlıyor. Bu kuyruklarda 200. sırada 70 yaşında amcalar ve teyzelerle karşılaşmanız mümkün.

Ekmekli maaşı kasap fiyatlarını karşılamaya yetmiyor

Vatandaş hayvansal gıda fiyatlarından şikayetçi. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 9 bin 796 olarak açıklanırken 5 bin ile 6 bin arasında emekli maaşı alanlar fiyatlar karşısında isyan ediyor. Bu yüzden Et ve Süt Kurumu’nu tercih edenler erkenden yola çıkarak daha uygun fiyattan et almaya çalışıyor. Ancak talep çok fazla olduğu için kurum kişi başı et miktarını 1 kilo ile sınırlandırdı. Bu durumdan da şikayetçi olanlar ise artan fiyatlar karşısında geçinebilmek için ek iş yapmak zorunda kaldıklarını belirtiyor.

SONRAKİ HABER