1 gram bile altını olanlar sakın satmasın! Çok büyük kart ettirecek: Altın o fiyatlara çıkacak

Altın fiyatları hakkında çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda gram altının çıkacağı seviyeler paylaşıldı. Bundan kaynaklı olarak vatandaşlara altını olan varsa satmaması uyarısı yapıldı.

1 gram bile altını olanlar sakın satmasın! Çok büyük kart ettirecek: Altın o fiyatlara çıkacak

Altın fiyatları yükselişine hız kesmeden devam ederken, vatandaşlar analizleri ve rakamları yakından takip ettiği belirtilerek yatırımcılarım altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceğini merak ederken araştırmaların başladığı bildirildi. Bu konu hakkında ünlü ekonomist Zafer Ergezen bir açıklama yaptı. Yeni yılın gelmesi ile birlikte altın fiyatları vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında yerini aldı. Ons altın 1900 dolar seviyesine çıkarken, gram altın da dalgalı seyrine devam ettiği belirtilerek vatandaşların durum bu şekildeyken altının alınıp alınmayacağını merak etmeye başladığı vurgulandı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Ünlü ekonomist Zafer Ergezen, yatırımcıları uyararak alım fırsatını açıklarken Ergezen sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Ergezen açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Alım seviyesini takip edin Ons altında gerçek yükselişi asıl yılın 2. döneminde göreceğiz. Faiz indirimlerinin konuşulmaya başladığı ve tartışıldığı dönemde rekora ulaşılacaktır.

Özellikle geçtiğimiz yıla oranla bu yılın altın yatırımcıları tarafından parlak bir döneme girildiği ifade ediliyor. Merkez Bankası’nın beklenmeyen faiz artırımı Ons altını baskılamıştı. Özellikle geçtiğimiz yıl başlangıcında Rusya ve Ukrayna’nın savaş süreci faiz artırımı ile birleşerek düşüş trendini tetikledi.

1.800 SEVİYELERİNE KADAR ULAŞTI

Bu trend bozuluyor. Geçtiğimiz yıl ekim ayı itibariyle Merkez Bankası politikasında değişiklik yaşandı. FED faiz artırımında “hızı yavaşlatacağım” dedikten sonra süreç daha da başkalaştı. Bu yıl için faiz artırımının duraklama noktasına geleceğinin söylenmesi yeni yıl girişinde Ons altındaki hızlı yükselişi ve rekor seviyeleri tetikledi. Ons 1.620 seviyelerinde iken bir anda 1.800 seviyelerine kadar ulaştı"

SONRAKİ HABER