Fatih Portakal'dan AK Partili Cahit Özkan'a olay asgari ücret yanıtı: Yalancılıkla suçladı!

Fox Ana Haber'in eski sunucusu Fatih Portakal, asgari ücretin 'vatandaşın memnuniyetini sağlayacak' bir rakam olacağını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ı hedef aldı. Portakal, Özkan'ın açıklaması için "Yalaaaan!" ifadesini kullandı.

Gündem 08.11.2021 - 10:49 08.11.2021 - 10:49 Ali Parim

Fox TV'den ayrıldıktan sonra sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Fatih Portakal, son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın asgari ücret açıklamasını hedef aldı.

Medya Faresi adlı sitenin "AKP'li Cahit Özkan'dan Asgari Ücret Tüyosu: Vatandaşın Yüzü Gülecek" başlıklı haberini alıntılayan Portakal, "Yalaaaan! Bu twiti saklıyorum. Yüz güldürecek meblağ ne olacak göreceğiz? Geçmişte duyduklarımızdan dolayı bu ismin yüzünün kızaracağını hiç sanmıyorum. Aralık sonunu bekliyorum". ifadelerini kullandı.

fatih portakal asgari ücret

CAHİT ÖZKAN NE DEMİŞTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan dün katıldığı bir programda 2022 yılı için asgari ücrete yapılacak zamma ilişkin dikkat çeken sözler sarf etmişti. Rakam belirtmenin doğru olmayacağını ifade eden Özkan, "Asgari ücret ile ilgili mesele malum pek çok kurumun, sendikaların, TÜİK verilerinin, Çalışma Bakanlığının ve konunun tarafı olan diğer bileşenlerin bir araya gelerek yaptıkları müzakere neticesinde ortaya çıkacak bir durum." demişti.

"VATANDAŞLARIMIZIN MEMNUNİYETİNİ SAĞLAYACAK BİR RAKAM OLACAK"

Özkan ardından, "Ancak şunun altını şöyle çizebiliriz; İnşallah 2022 yılı asgari ücret düzenlemesi enflasyonun üzerinde, vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlayacak bir rakam olacak. Alım gücünü kuvvetlendirecek, salgının ekonomik etkilerini sıfırlayacak, salgın öncesi dönemdeki ekonomik ortamı tekrar inşaa edecek, vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılarını kaldıracak bir rakam olacak." ifadelerine yer vemişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@