Fahrettin Altun'dan dövizdeki artış ile ilgili açıklama geldi! Hükümetin faiz politikası ne olacak?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, piyasalarda bugün yaşanan hareketliliğin ardından sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Gündem 23.11.2021 - 23:33 23.11.2021 - 23:33 Mustafa Çokyaşar

Fahrettin Altun, bugün yaşananlardan sonra sosyal medya hesabından  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası Millete Sesleniş konuşmasındaki ekonomiye ilişkin değerlendirmesini içeren bir video ile açıklama yaptı. Altun'un video üzerine yaptığı açıklama şu şekilde:

"Vazgeçmeyeceğiz. Ülkemiz için, devletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim davamız, bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye davasıdır. Milletimizi yeniden bağımlılık tuzağına çekmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz."

Altun, bugün 'Vazgeçmeyeceğiz' diyrek Doların 13,5 TL, Euro'nun 15 TL, altının 770 TL olduğu bir günde hükümetin her şeye rağmen faiz indirme politikasında ısrarcı olduğunu duyurmuş oldu.

Dolar gün içerisinde 13,50 TL'yi gördü. Gün içinde tekrar 12,30'un altına inmesine rağmen uzmanlar TL'deki değer kaybının devam edeceği görüşünde. Şu sıralar ise Dolar 12,80 TL'nin üzerine çıktı. Bugün ekonomide yaşanan durum Merkez Bankası'nın hatalı para politikasına bağlanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@