Fahrettin Altun'dan Çok Sert Help Turkey Açıklaması! Aciz Göstermek İstiyorlar

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya üzerinden başlatılan Help Turkey kampanyasına çok sert tepki gösterdi. Altun paylaşımında "Devletimiz Dimdik Ayaktadır" dedi.

Gündem 02.08.2021 - 10:48 02.08.2021 - 10:48 Mustafa Karagöz

Sosyal medya mecralarında başlatılan Help Turkey kampanyası çok kısa sürede trendler arasında yer aldı. Çok sayıda kişinin Twitter üzerinden paylaşımda bulunduğu Help Turkey etiketi dünya gündeminde yer aldı. Kısa sürede 2.5 milyona yakın etkileşim alan etiketin ardından ise Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi. 

TÜRKİYE GÜÇLÜDÜR, DİMDİK AYAKTADIR

Fahrettin Altun kişisel sosyal medya hesabından yapmış oldğu paylaşımda yangınların son durumu hakkında bilgi verdi. 35 şehirde 129 orman yangını olduğunu ifade eden Altun bu yangınların 122'sinin kontrol altına alındığını söyledi. 

altun1

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun bu paylaşımında "Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 35 ilimizde 129 yangının 122'si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür!" ifadelerini kullandı. Altun paylaşımını "Güçlü Türkiye" anlamına gelen StrongTurkey etiketiyle yaptı. 

altun 2

Help Turkey kampanyasına ilişkin paylaşımlarına devam eden Altun tüm maddi kayıpların telafi edileceğini vurgulayarak "Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz." açıklamasında bulundu. 

altun3

Yangın ve Help Turkey etkinliğine dair son bir açıklamada bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yangınlara dair yayılan bilgilerin çoğunun hatalı olduğunu söyledi. Yangınlara dair sadece resmi açıklamaların takip edilmesini isteyen Altun "Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir. Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim. ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@