EYT konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den ilk açıklama geldi! 50 yaş şartı var mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, hükümetin EYT'liler ile ilgili çalışma başlattığı iddialarının ardından ilk kez konuştu. Bakan Bilgin, "EYT'liler için 50 yaş sınırı olacak mı?" sorusunu da yanıtladı.

Kamu Haberleri 09.11.2021 - 12:49 09.11.2021 - 12:49 Ali Parim

Son günlerde hükümetin emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili çalışma başlattığı yönünde çıkan haberlerle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ilk kez konuştu. Bakan Bilgin, ilk olarak "EYT konusunda bir çalışmanız var mı?" şeklindeki soruyu yanıtladı.

EYT konusunda çalıştıklarını ancak karar aşamasına gelince bilgi paylaşacaklarını söyleyen Bakan Bilgin, şu anda üzerinde durdukları konuların başında asgari ücret ve 3600 ek gösterge olduğunu vurguladı. Bilgin, "50 yaş sınırı tartışılıyor, böyle bir çalışmanız var mı?" şeklindeki soruyu ise, "Şu anda herhangi bir şeyi tartışmıyorum yaş vs. Çalışmamız bütün bu konularla ilgili ayrıntılı bir açıklama yaparız. Bütün bu konular gündemimizde. Henüz bakanlık bünyesinde ilgili maliyetleri ve kapsamları çalışıyoruz. Bunlar bitince ilgili bakanlıklar ve sendikalarla paylaşacağız." diyerek yanıtladı. 

Geçtiğimiz günlerde hükümetin EYT'liler ile ilgili 5 ayrı formül üzerine çalıştığı yönünde haberler çıkmıştı. Ayrıca 50 yaş altında kimsenin EYT kapsamında emekli olmasının mümkün olmayacağı yönünde iddialar da ortaya atılmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@