EYT iddialarının ardından dikkat çeken çağrı! 3600 ek gösterge gibi...

EYT Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Özüpak, 3600 ek göstergede olduğu gibi EYT konusunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın resmi bir açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Kamu Haberleri 03.11.2021 - 10:23 03.11.2021 - 10:25 Ali Parim

Seçime her geçen gün daha da yaklaşılırken, 3600 ek gösterge ve asgari ücretin ne kadar olacağı konularının yanı sıra EYT sorunu da yeniden gündemin merkezine oturdu. Henüz resmi bir açıklama olmasa da hükümetin EYT'lier için birtakım formül arayışı içerisine girdiğine dair haberler basına yansıdı. Son olarak Reuters ajansında yer alan bir haberde; bir kereye mahsus olmak üzere, sigorta prim gün sayısını doldurup, emekli olmak için gerekli yaş süresini bekleyenler için bir düzenlemenin değerlendirmeye alınacağı iddiası ortaya atıldı. Bu iddiaya göre; bekleme süresi 2-3 yıl düşecek, prim gün sayısını tamamlayanlar veya şu anda emekli olmak için 56 yaşını bekleyenlere 2-3 yıllık bir avantaj sağlanacak. 

'3600 EK GÖSTERGE GİBİ EYT İÇİN DE AÇIKLAMA YAPILSIN' ÇAĞRISI

Ayrıca yine hükümetin beş ayrı formülü masaya yatırdığına dair de iddialar basında yer alırken EYT  Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Özüpak'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.  KRT TV'ye konuşan Özüpak, bunun bir seçim yatırımı olabileceğine işaret etti ve henüz daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan böyle bir açıklama duymadıklarını söyledi. Özüpak, çıkan haberlere ilişkin "3600 ek gösterge için nasıl söylendiyse emeklilikte yaşa takılanlar için de "Evet, böyle bir çalışmayı yapıyoruz" cümlesini duymadan, bize göre sadece rivayetten öteye gidecek cümleler olarak gelmiyor." ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@