Eylül 2021 Kadrolu Devlet Memuru Alımı Yapan Bakanlıklar

Kamu kurumlarına kadrolu memur alımları yapılıyor. Eylül 2021 dönemi için yayımlanan ve başvuru süreci devam eden ilanlar haberimizde. 

İlan 02.09.2021 - 13:50 02.09.2021 - 13:50 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarının memur alım ilanları eylül ayının girmesinin ardından yenilendi. Çok sayıda ilan yayımdan kalkarken yeni duyurular da gelmeye başladı. Bu süreçte yayımlanan duyurular arasında yer alıp kadrolu memur alımı yapacağını ilan eden devlet kurumları bulunuyor. 

Kamugundemi.com olarak bizlerde kadrolu memur alımları için yayımlanan personel alım ilanlarını kurum kurum derledik. Hangi kurumun hangi pozisyonda kaç personel alımı yapacağını sizlere aşağıda liste halinde aktarıyoruz. 

KADROLU MEMUR ALIMI YAPACAĞINI İLAN EDEN KURUMLAR

Eylül 2021 döneminde kadrolu memur alımı için yeni bir duyuru yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan bu duyurunun yanında geçmiş dönemde 4 farklı kamu kurumunun kadrolu memur alım ilanı bulunuyor. Yayımlanan tüm ayrıntılar ve kadrolu memur alımlarına dair şartlar şöyle; 

1-) Kültür ve Turizm Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile 40 kadrolu memur alımı yapacağını duyurdu. Kontrolör kadrosuna personel alımı yapacak olan kurum ilanı kısa süre önce duyuruldu. Alımlar sınav usulü ile olacak. 

2-) Bilecik ili Osmaneli Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere mühendis alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan şartı ile yapılacak personel alımlarına başvurular 65 KPSS puanıyla olacak. İlana başvurular Çevre Mühendisliği pozisyonunda olacak. 

3-) Serhat Kalkınma Ajansı da kadrolu memur alımı yapacak kurumların başında yer alıyor. 6 Eylül tarihine kadar başvuru kabul edecek kurum toplam 5 personel istihdam edecek. İlana başvurular Uzman Personel pozisyonunda olacak. 80 KPSS puanıyla yapılacak personel alımları için C düzeyinden YDS puan şartı da bulunuyor. 

4-) Kişisel Verileri Koruma Kurumu yayımladı duyurusunda personel alımlarının tek bir pozisyondan ancak farklı alanlardan olacağını bildirdi. Kişisel Verileri Koruma Uzman Yardımcısı alımı yapacak olan kurum başvuruları Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletme, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanlarından yapacak. Toplam 10 personel istihdam edilecek. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ 

Söz konusu memur alım ilanları için başvuru işlemleri önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Adaylar başvuruda bulunmak için öncelikle kurumların resmi sitelerine gidecekler. Başvuru kılavuzlarına ulaşacak adaylar ardından online başvuruda bulunabilecekler. Bazı kurumlar şahsen başvuru yapılmasını istese de adaylar kurum sitesinden alacakları başvuru formunu dolduracaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@