Evde bakım aylıkları yatmaya başladı! Hangi illere evde bakım paraları yattı? Evde bakım parası sorgulama ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bugün itibarıyla kasım ayı evde bakım paralarını yatırmaya başladı. Peki hangi illere evde bakım paraları yattı? Evde bakım parası nasıl sorgulanır?

Finans 15.11.2021 - 13:32 15.11.2021 - 13:32 Ali Parim

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı muhtaç, hasta ya da yaşlı vatandaşların evde bakımlarının yapılması adına her ay bakımı üstelen akrabaya ya da üçüncü kişilere evde bakım parası yatırıyor. Kasım ayı evde bakım paraları da yatmaya başladı.

EVDE BAKIM PARASI HANGİ İLLERE YATTI?

Bilindiği üzere Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ayın 15'i ile 31'i arasında evde bakım paralarını yatırıyor. Şu an itibarıyla Tokat, Edirne, Hatay, Karabük, Çanakkale, Balıkesir, Kırıkkale, Aksaray ve Afyonkarahisar'a evde bakım paraları yattı. Evde bakım paralarına ilişkin yeni gelişmeler oldukça Kamu Gündemi'nden takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

Evde bakım parası sorgulamalanın iki yolu var. Bir tanesi e-Devlet... Uygulama üzerinden “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasına girilip evde bakım aylığı sorgulama işlemi yapılabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Bir diğer yolu ise SMS... Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile evde bakım parasını alanlar alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atıp bakiyelerini takip edebiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@