Yargıtay Haberleri

Yargıtay Haberleri

İşverenine Hakkımı Helal Etmiyorum Dedi Tazminatsız İşinden Oldu! Son Sözü Yargıtay Söyledi

Sosyal medya hesabı üzerinden işverenine ithafen yaptığı paylaşımda hakkımı helal etmiyorum diyen çalışan, tazminat verilmeksizin kovuldu. İşçi sitem ettiği için kovulamaz diyen Yargıtay, olaya son noktayı koydu.

Yargıtay'dan Emsal Karar: Hayırlı Evlada Verilen Ev Mal Kaçırma Sayılmaz!

Hasta olan anne ve babasına yıllarca bakan kızlarına, aile tarafından verilen dairenin, diğer mirasçılardan mal kaçırma olmadığına hükmedildi. Yargıtay'dan emsal hayırlı evlat kararı. Mirasçıları haksız buldu !

Milyonlarca Çalışanı İlgilendiren Haber: Maaşı Düşük Gösteren Tazminat Ödeyecek!

Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren bir karar daha çıktı. Çalışanının maaşını düşük gösteren işveren hem tazminat hem de ceza ödeyecek.

Yargıtay'dan Kıdem ve İhbar Tazminatına İlişkin Emsal Karar

Annesinin cenazesine gitmek için iş yerinden telefonla izin alması nedeniyle tüm hakları feshedilerek işten çıkarılan çalışanın açtığı dava neticesinde Yargıtay, tüm çalışanlara müjde niteliğinde emsal bir karar açıkladı.

2022 Kıdem ve ihbar tazminatları ile ilgili flaş gelişme: Yargıtay, kıdem ve ihbar tazminatı ile ilgili...

İşçilerin kıdem ve ihbar ödemeleri ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Yargıtay yeni dönem içerisinde, kıdem ve ihbar tazminatları ile ilgili yeni kararlar aldı. İşte Yargıtay’ın işçilerin kıdem ve işçi tazminatları ile ilgili yeniden düzenlemeye gittiği maddelerin detayları…