Resmi Gazete Haberleri

Resmi Gazete Haberleri

Memur ve Emekliye Ek Zam Resmi Gazete'de Yayımlandı: Ek Zam Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

En düşük emekli maaşının 2500 TL olması, memur ve emekli maaşlarına yapılan ek zammı da içeren kanun 22 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hakimlerin Atanmalarına İlişkin 21 Ocak HSYK İlke Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

21 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İlke Kararları yayımlandı. Bu karara göre; Kadastro ve Sulh Ceza Hakimleri belirli bir kıdeme sahip hakimler arasından atanacak.

2022 İlave Tediye Ödeme Tutarları Belli Oldu? İşçilere İlave Ödeme Ne Kadar Yapılacak?

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile işçilerin ilave tediye ödemesi alacakları tarih netlik kazandı. İlava tediye ödemeleri ne kadar yapılacak diye merak edilirken tediye ödeme tutarları da belli oldu.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: İşçilere Müjde ! 2022 İlave Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu

19 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile kamuda çalışan işçilere 2022 yılında yapılacak ilave tediyenin ödeme tarihleri belli oldu.

Cayma Bedeli Ödeme Devri Kapandı! Resmi Gazete'de Yayımlandı

18 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Tüketici Hakları Yönetmeliği Değişikliği ile müşteriye vaat edilen hizmetin sağlanamaması durumunda cayma bedeli ve ceza ödemeden sözleşmelerin feshedilmesinin önü açıldı.

İletişim Başkanlığı 2022 personel alımı ilanı yayınlandı: 30 personel alınacak!

Yıl boyunca eksiksiz bir kadro ile hizmet vermek isteyen kamu kurum ve kuruluşları,2022 yılına girilmesi ile birlikte personel alımı ilanlarını peş peşe yayınlamaya başladı. Resmî Gazete’de yayınlanan son ilanlardan biri de İletişim Başkanlığı’nın ilanı oldu. İşte 2022 İletişim Başkanlığı personel alımı ilanına ait haberin ayrıntıları… 

YSK Açıkladı: Seçime Girecek Partiler Belli Oldu! Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin Mükerrer sayısında yayımlanan YSK kararı ile, seçime katılabilecek yeterlilikte olan partilerin isimleri açıklandı. 24 parti seçimlere katılma yeterliliğine sahip.

15 Ocak 2022 Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı: Görevden Alınanlar Oldu

15 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, ile Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne ait Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yayımlandı. Yayımlanan karar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda ise görevden alma kararı yer aldı.

Otomobil Fiyatlarında ÖTV İndirimi Fiyatları Aşağı Çekti! ÖTV Düzenlemesi Sonrası En Uygun Arabalar!

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile binek otomobillerde ÖTV düzenlemesi sıfır otomobil fiyatlarını düşürdü…

2022 ÖTV düzenlemesinden sonra sıfır araç indirimleri açıklandı: Sıfır kilometre araçların fiyatları ne oldu?

Beklenen ÖTV indirimi haberi geldi. Sıfır kilometre araçlara uygulanacak olan ÖTV düzenlemesi Resmî Gazete’de yayınlanarak, resmen yürürlüğe girdi. İşte ÖTV düzenlemesinin ayrıntıları…

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Sınav Yerine Kura Geldi

13 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile Sağlık Bakanlığı'na personel alımlarında bazı pozisyonlarda sınav şartı kaldırıldı. Sınav yerine kura getirildi.

İhtiyaç Sahiplerine Kömür Yardımı Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

İhtiyaç sahibi ailelere ısınma amacıyla kömür yardımı yapılmasına ilişkin karar 13 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Otomotivde ÖTV İndirimi

Otomotivde sıfır araçlar için alınacak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrah limitlerinin değişmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

2022 yiyecek yardımları Resmî Gazete'de yayınlandı: Memurların ve sözleşmeli personellerin yiyecek yardımları belli oldu!

Milyonlarca memur ile kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak görev yapan personeli yakından ilgilendiren yiyecek yardımları belli oldu. 2022 memur ve sözleşmeli personel yiyecek yardım tutarları Resmî Gazete’de yayınlandı. İşte yeni dönem itibari ile memura ve sözleşmeli personele verilecek olan yiyecek yardımlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Bağ-Kur ve GSS Prim Borcu Olanlar Dikkat! Yıl Sonuna Kadar Ücretsiz

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olanlar ile Bağ-Kur'lu olup prim borcu olanları sevindirecek habere ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre GSS borcu olanlar sağlık hizmetinden ücretsiz yararlanmaya devam edecek. Son tarihe dikkat!

Resmi Gazete'de Yayımlandı: Memurların 2022 Yiyecek Yardım Tutarları Belli Oldu

12 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de Devlet Memurları Yiyecek Yardım Yönetmeliği Uygulama Tebliği yayımlandı. 2022 yılında memurlara yapılacak yiyecek yardımı tutarları belli oldu. Memurlara ne kadar yiyecek yardımı yapılacak?

Merkez Bankası Açıkladı: Yeni 20 TL Banknotlarda Ne Değişti?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 10 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de 20 TL'lik yeni banknotların tedavüle gireceğini açıklamıştı. Peki yeni banknotlarda ne değişti?

Hazine ve Maliye Bakanlığı yayınladı: 2022 Kamu sosyal tesisleri güncel ücretleri ne kadar oldu?

2021 yılının sonlanması ile birlikte birçok kamu kurum ve kuruluşu yeni dönem ile ilgili çeşitli karar düzenlemeleri yapmaya başladı. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığı da 2022 kamu sosyal tesisleri ücretleri ile ilgili yeni kararları Resmî Gazete’de yayınlandı. Kararın yayınlanmasından sonra kamu kurumlarına bağlı olan sosyal tesislerden hizmet almak isteyen vatandaşlar yeni ücretlere dair araştırmalar yapmaya başladı. İşte Hazine ve Maliye Bakanlığının yeni kararlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Resmi Gazete Kararı! Yangın, Sel ve Doğal Afetlerde Zarar Görenler için iBAN Kampanyası Düzenlenebilecek

Yangın ve sel gibi doğal afetlerden zarar gören vatandaşlara yardım amacıyla kampanya başlatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre kampanyalar AFAD Başkanlığı'nca yürütülecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzasıyla Resmi Gazete Atama Kararları 13 Ağustos

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yeni atama kararları yayımlandı. Atamalar Dışişleri Bakanlığı ile Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine oldu.

ÖTV İndirimi Sonrası Ucuz Fiyat Listesi! FİAT, Renault, Honda, Ford, Nissan, Hyundai, OPEL, Peugeot, Skoda

Resmi Gazete'de yer alan karar ile ÖTV oranları yeniden düzenlendi. Peki ÖTV indirimi sonrası hangi markada kaç TL indirim oldu. İşte yeni ÖTV düzenlemesi sonrası fiyat listesi.

ÖTV İndirim Kararı Resmi Gazete'de! Anahtar Teslim Fiyatları Bugünden Düşecek

Resmi Gazete'de yer alan düzenleme ile ÖTV matrah tutarları düşecek. Yeni düzenleme sıfır araç alımlarında 60.000 TL'ye kadar indirim sağlayacak. İşte düzenlemeye dair esaslar.

Kabine'de Şok Değişiklik! Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Kimdir?

Resmi Gazete'de yayınlanarak hayata geçen yeni Kabine Değişikliği sonrası Milli Eğitim Bakanı değişti. Milli Eğitim Bakanlığına atanan yeni isim Mahmut Özer kimdir?

30 Temmuz Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları! Yeni Atanan, Görevden Alınan İsimler

30 Temmuz tarihi itibariyle Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yayımlandı. Resmi Gazete'de kararı ile çeşitli bakanlık ve kurumlara atamalar gerçekleştirildi.