Ösym Haberleri

Ösym Haberleri

ÖSYM KPSS 2022/1 Merkez Atama İlanı Geldi! Mülakatsız Memur Alımı İl İl Kurum Kurum Liste

ÖSYM KPSS 2022/1 merkezi atama duyurusu geldi. Farklı illerde mülakatsız KPSS puan sıralaması esasına göre; lise önlisans lisans mezunu adaylar arasında memur alınacak. KPSS puanı yüksek olan adaylar için açık kadrolar, ÖSYM'nin ilan ettiği tablolar ve başvuru tercih tarihleri...

2022 ÖSYM Sınav Takvimi1 KPSS Önlisans ve Lise Sınav Ücreti Tarihi ve Başvuru İşlemleri

Lise ve Önlisans düzeyinden 2022'de KPSS'ye girecek adaylar ne zaman başvuru yapacaklar? KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar olacak? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Şok İddia: ÖSYM gözetmen öğretmen ücretlerini az yatırdı! Öğretmenler sosyal medyada isyan etti!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen üniversite sınavında, gözetmen öğretmenlerin ücretleri belirlenmişti. Bugün verilmesi planlanan ücretler, öğretmenlere eksik olarak yatırıldığı iddia edildi. İşte detaylar...

ÖSYM Duyurdu! 2022 ALES/2 Başvuruları Başladı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 ALES/2 başvurularının başladığı bilgisi paylaşıldı. Başvurular nasıl yapılacak, ALES başvuru ücreti ne kadar, kaç TL?

ÖSYM Son Dakika Duyurdu! 2022 DGS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

ÖSYM resmi sitesinde son dakika yayımlanan duyuru ile adayların bir süredir beklediği 2022 DGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı. DGS sınav giriş belgesi sorgulama.

ÖSYM Duyurdu! YKS Adayları İçin Eğitim Bilgilerini Güncelleme Süreci Başladı

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi, seçme ve onaylama işlemleri başladı. Eğitim bilgileri güncelleme ne zamana kadar yapılabilecek?

KPSS 2022/9 Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM resmi sitesinden yayımlanan duyuru ile KPSS 2022/9 yerleştirme sonuçlarının açıklandığı duyurdu. KPSS 2022/9 yerleştirme sonucu sorgulama...

ÖSYM yayınladı: AYT soru kitapçığı ve cevap anahtarına erişilemiyor! AYT soru kitapçığı ve cevap anahtarı 2022

ÖSYM tarafından bu akşam saatlerinde yayınlanan soru kitapçığı ve cevap anahtarı kısa süre içerisinde rekor tıklanma aldı. Öğrenciler AYT soru kitapçığı ve cevap anahtarına erişemezken detaylar ise kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

ÖSYM açıkladı! YKS, TYT, AYT, YDT soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı! İşte YKS 2022 soru kitapçığı ve cevap anahtarı pdf indir

Türkiye'de milyonlarca üniversite adayının bu sene girmiş olduğu YKS 2022 sınavı tamamlandı. Buna göre ise öğrenciler artık YKS, TYT, AYT, YDT soru kitapçığı ve cevap anahtarını araştırmaya başladı. ÖSYM açıklama yaptı. ÖSYM açıkladı! YKS, TYT, AYT, YDT soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı! İşte YKS 2022 soru kitapçığı ve cevap anahtarı pdf indir

2022 YKS 3.Oturum Yabancı Dil Testi Sona Erdi! YDT Soruları Kolay Mıydı, Zor Muydu?

ÖSYM tarafından 81 il ve Lefkoşa'da düzenlenen YKS'nin üçüncü ve son oturumu olan YDT sona erdi. Sizce Yabancı Dil Testi soruları kolay mıydı, zor muydu? Sınav süresi yeterli oldu mu?

ÖSYM AYT 2022 cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

Üniversiteye girmek için girilen sınavlar arasında yer alan YKS 2022 bu sene iki oturumu tamamlandı. Merakla beklenen oturuma giren öğrenciler AYT cevap anahtarını araştırıyorlar. Peki ÖSYM AYT 2022 cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

YKS balıkçı sorusu nasıl sızdı? TYT iptal edilecek mi? Sorular çalındı mı?

ÖSYM tarafından düzenlenen ve bugün milyonlarca öğrencinin girmiş olduğu TYT sınavında balıkçı sorusu gündeme damgasını vurdu. Sınavdan önceki gün balıkçı sorusunu bir Youtube kanalında paylaşan hesap araştırılıyor. Peki YKS balıkçı sorusu nasıl sızdı? TYT iptal edilecek mi? Sorular çalındı mı?

ÖSYM TYT 2022 puan hesaplama aracı! TYT 2022 sıralama hesaplama (18 Haziran 2022)

Türkiye'de bugün milyonlarca öğrenci TYT sınavına giriş yaparken sınav bitimi sonrasında ise cevap anahtarı araştırılmaya başlandı. Öğrenciler hatırladıkları soruların yanıtlarını not ederek ortalama netlerini merak ediyor. Peki TYT 2022 puan nasıl hesaplanır, puan hesaplama aracı, tyt 2022 sıralama hesaplama...

TYT 2022 cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak? ÖSYM TYT 2022 Cevap Anahtarı

Milyonlarca öğrencinin bugün girmiş olduğu YKS sınavlarının 1.oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı tamamlandı. Peki cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak? TYT 2022 cevap anahtarı nerede paylaşılacak? İşte detaylar..

2022 YKS 1.Oturum TYT Sona Erdi! Sınav Soruları Kolay Mıydı, Zor Muydu?

ÖSYM tarafından yapılan 2022 YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) sona erdi. Sizce sınav soruları kolay mıydı, zor muydu, sınav süresi yeterli oldu mu?

2022 YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi Başladı! TYT Kaç Dakika Sürecek, Kaçta Bitecek?

81 İlde ve Lefkoşa'da ÖSYM tarafından düzenlenen ve 3 milyon 234 bin 409 adayın başvurduğu 2022 YKS'nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. TYT kaç dakika sürecek, kaçta bitecek?

3 Milyon 243 Bin Aday Ter Dökecek! 2022 YKS Saat Kaçta Başlayacak, Kaç Dakika Sürecek?

Hafta sonu ÖSYM tarafından yapılacak olan 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) 3 milyon 243 bin 425 aday girecek. 2022 YKS kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek? İşte tüm detaylar.

ÖSYM Hafta Sonu Açık Olacak İl İlçe Nüfus Müdürlüklerini Açıkladı

Hafta sonu yapılacak 2022 YKS için açık olacak il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin listesi ÖSYM resmi sitesi üzerinden yayımlandı.

KPSS 2022/8 Tarım Bakanlığı 1800 Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile KPSS 2022/8 ile Tarım ve Orman Bakanlığı'na sözleşmeli personel alımına ilişkin yerleştirme sonuçları açıklandı.

TUS 1. Dönem Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile TUS 1. dönem ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

Çevre Bakanlığı Lise Mezunu 207 Temizlik Destek Personeli Alıyor

ÖSYM tarafından KPSS 2022/9 tercih kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan kılavuza göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı lise mezunu 207 temizlik destek personeli alımı yapıyor. Başvuru şartları neler, destek personeli nedir, ne iş yapar? Haberimizde.

KPSS 2022/9 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alıyor

ÖSYM tarafından KPSS 2022/9 tercih kılavuzu yayımlandı. Tercih kılavuzunun yayımlanması ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na personel alım tercihleri başladı.

ÖSYM TUS 2022 Ek Yerleştirme Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 1. Dönem) ek tercih işlemleri sona erdi. Açık kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercihi yapan adaylar yerleştirme sonuçlarına odaklandı. 2022 TUS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022 KPSS Ön Lisans, Ortaöğretim Başvuruları Ne Zaman Başlıyor, Sınavlar Ne Zaman?

ÖSYM tarafından 2022 Lisans KPSS başvuruları sona erdi. Sırada ön lisans ve ortaöğretim KPSS var. 2022 KPSS ön lisans ve ortaöğretim başvuruları ne zaman başlayacak, sınav ne zaman? ÖSYM başvuru kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

2022 KPSS Lisans Başvurusu Yapacak Adaylar Dikkat! Başvurular Sona Eriyor

ÖSYM tarafından 24 Mayıs 2022 tarihinde başvuruları başlayan 2022 KPSS lisans için başvurularda sona gelindi. KPSS Lisans geç başvuru alınacak mı, ne zaman, hangi gün, geç başvuru ücreti ne kadar? İşte detaylar.

2022 İSG-1 Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı! Soru ve Cevaplar Yayımlandı

ÖSYM resmi sitesinde son dakika yayımlanan duyuru ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG-1) sonuçları açıklandı, soru ve cevaplar adayların erişimine açıldı.

KPSS 2022/8 tercih robotu ile 1800 kamu personeli alınacak! İşte açık kadrolar ve meslekler

Tarım ve Orman Bakanlığı'na 1800 kamu personeli alımına ilişkin KPSS 2022/8 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. İşte KPSS 2022/8 ile alım yapılacak açık kadrolar ve meslekler.

ÖSYM TUS Ek Yerleştirme Kılavuzunu Yayımladı Tercihler Başladı!

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile TUS ek yerleştirme kılavuzunun yayımlandığı duyuruldu. Kılavuzun yayımlanması ile ek yerleştirme tercihleri de başladı. Tercih nasıl yapılır, ek yerleştirme tercihleri ne zaman sona erecek?

KPSS 2022/8 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Tercihleri Başladı

ÖSYM tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı'na 1800 sözleşmeli personel alımına ilişkin KPSS 2022/8 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuzun yayımlanması ile tercih süreci de başladı.

2022 YKS Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı! ÖSYM Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilir?

ÖSYM tarafından yapılacak olan üniversite sınavına sayılı günler kaldı. Sınava girecek öğrencilerin beklediği 2022 YKS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. YKS sınav giriş belgesi alma, ÖSYM sınav yerleri sorgulama nasıl yapılır? Haberimizde.