Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

MEB AÖL 3.Dönem Kayıt Yenileme 2022 İşlemleri Başladı! Nasıl Yapılır, Ücreti Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi (AÖL), 3.dönem kayıt yenileme işlemleri 11 Nisan 2022 itibariyle başladı. AÖL kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır, kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte detaylar.

2022 MEB EKYS Sonuçları Bekleniyor! ÖSYM Sonuçları Ne Zaman Açıklayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme sınavı 2022 MEB EKYS için ÖSYM tarafından sonuçların açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM sınav takvimi.

LGS'ye Girecek Öğrenciler ve Veliler Dikkat! MEB O Tarihe Dikkat Çekti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS'ye girecek öğrencilere ve velilere sınav başvurularına ilişkin uyarıda bulundu. LGS başvurusu nasıl yapılır, başvurular ne zaman sona erecek? MEB'in açıklaması haberimizde.

2022 MEB LGS Başvuru Ekranı Açıldı! Başvurular Nasıl Yapılacak, Son Gün Ne Zaman?

2022 LGS başvuru kılavuzu geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayımlandı. Başvuru ekranı 4 Nisan 2022 Pazartesi günü açıldı. LGS başvurusu nasıl yapılır, başvurular ne zaman sona erecek, sınav ne zaman? Haberimizde...

MEB 750 Personel Alıyor, İlan Yayımlandı! Başvuru Şartları, Başvuru Süreci, Alım Yapılacak Kadrolar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Müfettiş Yardımcısı kadrosunda 750 personel alımı yapılacak. Başvuru şartları, başvuru süreci ve diğer tüm detaylar...

MEB En Az 5 Bin 300 Lira Maaş ile 1651 Kamu Personeli Alımı Devam Ediyor! Lise, Ön Lisans, Lisans Açık Kadrolar, Başvuru Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde KPSS puan esasına göre yapılacak olan 1651 kamu personeli alımı için başvuru süreci devam ediyor. Lise, ön lisans ve lisans kadroları, başvuru şartları. MEB 1651 personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Haberimizde.

Sonuçlar Açıklandı! AÖL Sınav Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? MEB Açık Lise Sonuç Sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2.dönem sınav sonuçları nihayet açıklandı. AÖL sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır, MEB Açık Lise sonuç sorgulama...

Öğrencilere Peş Peşe İki Tatil Müjdesi! 2022 2.Dönem Nisan Ara Tatil Ne Zaman, Kaç Gün?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre yapılacak 2022 2.dönem ara tatil ne zaman konusu merak ediliyor. Ara tatilin ardından Ramazan Bayramı'nın da başlaması ile öğrenciler iki tatili peş peşe yapacak. Nisan ara tatili ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor, kaç gün? Detaylar haberimizde.

Açık Lise Sınavları İçin Heyecan Dorukta! MEB AÖL 2.Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Lise 2.dönem sınavlarına giren öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanması için duyuru bekliyor. AÖL 2.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı.

En Az Lise Mezunu Olup İş Arayanlar! MEB'e En Az 5 Bin Lira Maaş ile Çalışacak 1651 Personel Alınıyor

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ek kontenjan ile görevlendirilmek üzere alınacak 1651 memur personel için başvuru süreci başladı. İlana başvuru şartları ile diğer detaylar haberimizde...

2022 MEB AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı mı, Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi sınavları 10 Mart 2022'de sona erdi. Sınava giren adayların sınav sonuçları için meraklı bekleyişi başladı. AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB Resmen Açıkladı: 81 İle Gönderildi, Okullarda Yeni Dönem Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda düzenlenecek sosyal etkinliklere ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamanın ardından okullarda yeni dönem başlıyor. Salgının seyri kapsamında koyulan kurallar ve alınan tedbirler kapsamında sosyal etkinlikler yeniden başlayacak.

Millî Eğitim Bakanlığı 2022 Sözleşmeli Personel Alımı İçin Ek Duyurusunu Yayınladı!

Geçtiğimiz aylarda sözleşmeli personel alımı yapan Millî Eğitim Bakanlığı, yerleştirme sonucunda eksik kalan kadrolar için bir kez daha ilana çıktı. İşte 2022 Millî Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımına ilişkin haberin ayrıntıları…

Millî Eğitim Bakanlığı'ndan Yeni Dönem Projesi: Matematik Dersini Sevmeyen Kalmayacak!

Yeni dönemde pek çok alanda olduğu gibi eğitim alanında da yenilikler yapılmaya devam ediyor. MEB, TÜBİTAK ve üniversitelerin iş birliğinde oluşturulmuş olan yeni dönem projesi ile matematik dersi başta olmak üzere diğer derslerde de yeniliklerin yapılması planlanıyor. İşte 2022 eğitim düzenlemelerine ilişkin haberin ayrıntıları…

Alan Değişikliği 2022 Sonuçları Bekleniyor: MEB Ne Zaman Açıklama Yapacak?

Alan değişikliği 2022 sonuçları, binlerce öğretmen tarafından merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Kritik açıklama için gözler MEB'de.

MEB Duyurdu: Açık Kalan Kadrolara En Az Lise Mezunu 1651 Personel Alınacak!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile Fizyoterapist, Aşçı ve Aşçı Yardımcısı pozisyonlarında açık kalan kontenjanlar için 1651 sözleşmeli personel ataması yapılacak. Başvurular 21 Mart 2022'de başlıyor.

MEB Açık Lise Online Sınav Girişi Nasıl Yapılır? AÖL Sınav Tarihleri 2022

Milli Eğitim Bakanlığı AÖL 2.dönem sınavları Mart ayından itibaren başlıyor. MEB açık lise online sınav girişi nasıl yapılır? AÖL sınav tarihleri 2022 belli mi? AÖL sınavına ilişkin tüm detaylar...

MEB İŞKUR ile 325 TYP Personel Alımı Yapacak! En Az İlkokul Mezunu Olmak Yeterli

Milli Eğitim Bakanlığı TYP kapsamında 2 şehir için daha ilana çıktı. Trabzon ve Tokat için 325 TYP personel alımı yapılacak. Başvuru ekranı ve tüm detaylar haberimizde...

MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmelik Değişikliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği değişti. Yönetmelik değişikliği 19 Şubat 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Başvuru Tarihini Kaçıranlar Dikkat! 2022 MEB-EKYS Geç Başvuru Ekranı Açıldı

2022 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB-EKYS) için geç başvurular bugün ÖSYM tarafından alınıyor. MEB-EKYS geç başvuru ücreti ne kadar?

Öğretmenevi 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam eden Doğanyurt Necdet Ruhi Aygün Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, 2022 personel alımı ilanını yayınladı. İşte 2022 öğretmenevi personel alımı ilanının ayrıntıları…

MEB'den Devamsızlık Genelgesi: Bazı Öğrenciler Muaf Tutulacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Mahmut Özer imzasıyla 81 ile gönderdiği genelgede, koronavirüs sürecinde bazı öğrencilerin devamsızlıktan muaf tutulacağını açıkladı.

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Genel Müdürlüğü 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesine bağlı, bir tüzel kişilik olarak hizmetlerine devam eden İLKSAN, yeni dönem kadrolarında ki eksilikleri belirleyerek ilana çıktı. İŞKUR aracılığı ile ilana çıkan İLKSAN’ın, 3 farklı pozisyonda personel istihdamı gerçekleştirileceği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

MEB Açık Lise (AÖL) 2022 Sınavları Ne Zaman? AÖL Sınavları Online mı Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı açık lise sınavları ne zaman yapılacak? 2022 AÖL sınavları online mı olacak? Kayıtlarını yapan öğrenciler, ikinci dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor.

KPSS Şartı Yok! İŞKUR ile Okullara En Az İlkokul Mezunu Binlerce İşçi Alınacak!

İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevlendirilmek üzere en az ilkokul mezunu işçiler alınacak. KPSS şartı yok!

33 İli Kapsıyor: İŞKUR TYP ile MEB Bünyesine 5 Bin 850 Personel Alınacak! 4250 TL Maaş, En Az İlkokul Mezunu

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde TYP kapsamında görevlendirilmek üzere 33 şehirde 5 bin 850 personel alımı yapılacak. TYP personel alımı yapılacak iller, başvuru şartları...

İŞKUR Duyurdu: İş Arayan Adaylar Dikkat: MEB 3 bin 536 TYP Temizlik Personeli Alıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, TYP kapsamında personel alımlarına devam ediyor. Farklı iller için TYP personel alımları başladı. Yeni ilan ile 22 farklı ilde TYP kapsamında görevlendirilmek üzere 3 bin 536 temizlik personeli alınacak.

Eğitim hayatı yarıda kalanlara müjde Sigortanız yapılacak, maaşa bağlanacaksınız!

2022 yılının gelmesi ile birlikte hizmet içi düzenlemelerine bir yenisi daha eklendi. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemede, eğitim hayatı yarıda kalmış milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bir karar alındı. İşte MEB 2022 düzenlemelerine ilişkin haberin ayrıntıları…

MEB 2022 İŞKUR TYP Kapsamında 4 Bin 253 Lira Maaş ile Binlerce Temizlik Personeli Alacak !

Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR TYP kapsamında, ikinci dönem okullarda görevlendirilmek üzere temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. Alımlar 10 farklı şehirde 1.501 kontenjan için yapılacak.

2022 MEB- EKYS Başvuruları ÖSYM Tarafından Alınmaya Başlandı !

ÖSYM, 2022 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular ne zaman sona erecek? Sınav ücreti ne kadar?