Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, bir şart göstererek Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı!

Uzun zamandır aktif siyasetin dışında duran eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'dan canlı yayında dikkat çeken bir adaylık çıkışı geldi.

Gündem 16.10.2021 - 08:54 16.10.2021 - 08:56 Ali Parim

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı’nın 2023 seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayının Erdoğan olacağını açıklaması ve İYİ Parti lideri Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını duyurmasının ardından eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'dan dikkat çeken bir adaylık çıkışı geldi. Haber Global'de Saynur Tezel'in sunuculuğunu yaptığı Kayıt Altında programına konuk olan Sinan Oğan, bir Türk milliyetçisinin aday olmaması durumunda cumhurbaşkanlığına aday olacağını söyledi. 

Sunucu Tezel'in "Siyasete geri mi dönüyorsunuz?" sorusuna, "Siyasetin içindeyim zaten, uygun siyasi ortam bulduğumda elbette. Ben siyaset yapıyorum ve Türkiye'yi yönetmeye talip bir siyasetçiyim. Ben hedefleri olan bir siyasetçiyim" diyerek yanıt veren Sinan Oğan, AK Parti 27. Dönem Milletvekili olan Resul Tosun'un "Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacak mısın?" şeklindeki sorusu karşısında ise şunları dile getirdi;

"Orada bir şartım var. Bir Türk milliyetçisi aday olmadığı takdirde. HDP'nin bir adayı var, muhafazakarların bir adayı var, ne bilim solcuların, CHP'nin bir adayı var ama bir tek Türk milliyetçilerinin bir adayı yok."

Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın ile birlikte MHP'de Devlet Bahçeli'ye bayrak açan dört siyasetçiden birisi olmuştu. MHP'de kurultay yapılamayınca da Akşener, Özdağ ve Aydın İYİ Parti'yi kurmuş, Oğan ise aktif siyasetin dışına çekilmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@