Erdoğan'ın fiyatlarını uygun bulduğu market de artışlara dayanamadı! Tarım Kredi Kooperatifi'nde ayçiçek yağı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fiyatları uygun bulunan ve 1.000 yeni şube müjdesi verilen Tarım Kredi Kooperatifleri, maliyetlere dayanamayarak fiyatlarını yükseltti. 3 hafta önce hakkındaki yüksek fiyat iddialarını yalanlayarak fiyat listesi paylaşan işletme, 5 litrelik ayçiçek yağını 64,5 liradan bu hafta 80 liraya çıkardı.

Gündem 27.10.2021 - 13:51 27.10.2021 - 13:53 Mustafa Çokyaşar

Gıda fiyatlarındaki artış milyonlarca vatandaşın alım gücünü düşürmeye devam ediyor. Son olarak Haber Global'de yer alan habere Tarım Kredi Kooperatifleri, marketlerdeki gıda fiyatlarını yüksellti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla uygun fiyatlar gerekçe gösterilerek Tarım Kredi Kooperatiflerinin 1000 yeni şubesi açılması hedefleniyor. Ancak ne yazık ki fiyatlar tahmin edildiği gibi düşük değil.

Tarım Kredi iştiraki Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ geçtiğimiz haftalarda yüksek fiyatlı ürünlerinden dolayı gündem olmuştu. Çeşitli haber kanallarında yapılan haberlerin ardından şirketten yapılan yazılı açıklamada başta ayçiçek yağı, süt ve çay olmak üzere birçok ürünün fiyatı paylaşılmıştı. Listenin kamuoyu ile paylaşılmasından 20 gün sonra fiyatlara zam geldi. Tarım Kredi'nin açıkladığı yeni fiyatlar zincir marketlerin seviyesine yükseldi.

5 litrelik ayçiçek yağı, 64,5 liradan yeni fiyatı 80 lira oldu. Süt 27,95 liradan 32 liraya yükseldi. Sütün fiyatı ise 4,75 liradan 6,95 liraya çıktı. Diğer yandan bakliyat ürünlerinin fiyatları ise değişmedi.

tarım-kredi-marketlerinde-fiyatlar-yükseldi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@