Erdoğan'ın cenazesine katıldığı Ahmet Gür kimdir?

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Gür tedavi gördüğünü hastanede dün yaşamını yitirdi. Bugün düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'da katıldı.

Gündem 10.10.2021 - 15:58 10.10.2021 - 15:58 Mustafa Çokyaşar

Ahmet Gür için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde öğle namazınının kılınmasının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.

Gür'ün ailesi ve yakınları cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Törenin ardından cenaze nakil aracına taşınan Gür'ün cenazesi defnedilmek üzere Çavuşbaşı'ndaki aile kabristanlığına götürüldü.

ahmet-gur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hemşehrisi olan Ahmet Gür, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini yürütüyordu. Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı, kendini kamu yararına bir vakıf olarak tanımlayıp eğitim öğretim hizmetleri sunduğunu belirtiyor. Gür ayrıca Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi kurucuları arasında yer alıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@