Erdoğan memur maaşları için konuştu: " Çıtayı yüksek tuttuk"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurumlarında çalışan işçi ve memurları sevindirecek müjdeli haberi verdi. Erdoğan, kamu kurumlarında çalışan işçi ve memur maaşları için çıtayı yüksek tuttuklarını söyledi.

Kamu Haberleri 04.11.2021 - 11:43 04.11.2021 - 11:43 Mustafa Çokyaşar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu sıralar televizyonda önemli açıklamalarda bulunuyor. Elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki maliyet satış oranlarında ciddi şekilde sübvansiyon yapıldığını belirten Erdoğan, kamu kurumlarında çalışan işçi ve memular maaşlarıyla ilgili önemli detaylar paylaştı.

Koronavirüs ile mücadelede kademeli normalleşmenin tüm dünyada başladığını belirten Erdoğan, küresel ekonominin tekrar eski ritmine kavuşmaya başladığını ve bununla beraber ihracatında yükseldiğini söyledi. Ayrıca Erdoğan, fiyatlarda fahiş artışların farkında olduklarını, bu nedenle de ekonomiyi ve vatandaşları etkileyen tehditlere karş politikalar üretildiğini vurguladı.

Vatandaşımızın her birinin yaşadığı sıkıntıların farkında olduğunu yineleyen Erdoğan,  salgın nedeniyle küresel ölçekte bozulan dengelerin yol açtığı maliyetleri içeriye en az şekilde yansıtmak için gereken tedbirlerin alındığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı, bu zor ekonomik koşullarda kamudaki işçi ve memurların ücretlerine artışlar için hükümet olarak çıtayı yüksek tutuklarını müjdeledi.

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında son günlerde yapılan zamlar ile ilgili de konuşan Erdoğan, maliyet satış oranlarında ciddi şekilde devlet desteğinin olduğunu hatırlattı. Erdoğan son olarak 'Düşük gelirli vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Bu politikalara önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Felaket tellallarına prim vermeden Türkiye'yi üretim, ihracat, yatırım ve istihdam temelleri üzerinde yükseltmeyi sürdüreceğiz.' açıklamasında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@