Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den doğalgaza zam sinyali!

NTV'de bir programa konuk olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaptığı açıklamayla doğalgaza yakında yeni bir zam yapılacağı sinyallerini verdi.

Gündem 08.10.2021 - 17:36 08.10.2021 - 21:09 Mustafa Çokyaşar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, NTV'de katıldığı bir programda Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Dönmez, bu yıl petrolün varil fiyatı 80 doların üzerinde olduğunu ve Avrupa'da üretim azaldığını belirterek, malitet artışının söz konusu olduğunu söyledi. Ayrıca Türkiye'de teknik altyapı olarak herhangi bir sorun olmadığını ancak kuraklık nedeniyle elektrik üretim miktarının azaldığını söyleyen Dönmez, doğalgazla ilgili herhangi bir sorunun bu kış yaşanmacağını sözlerine ekledi. 

Enerji Bakanı, doğalgaza zam yapılıp yapılmaycağı sorusunu "Fedakarlık yaparak vatandaşa en az şekilde yansıtıyoruz." diyerek politik bir şekilde yanıtladı. Dönmez, sözlerine "Dar gelirli ailelerin elektrik tüketimlerinin bir kısmını karşılıyoruz. Devlet fedakarlık yaparak maliyeti vatandaşa yansıtmıyor." diyerek devam etti. Dönmez, devletin vergi gelirinden 52 milyar TL fedakarlık yaptığını söyledi.

Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in, zam sorusunu kesin bir dille yalanlamayan Enerji Bakanı, üretimin azalmasını ve maliyet artışlarını neden gösterek ve devlet yapacağını zaten yapıyor mesajını vererek yakında yeni bir zammın kapıda olduğunun haberini vermiş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@