Enerji Bakanlığı'na Sözleşmeli 50 Mühendis Alımı Yapılacak! KPSS Şartı Yok

Enerji Bakanlığı'na bağlı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne 50 sözleşmeli mühendis alımı yapılacak. Personel alımı KPSS'siz ancak mesleki deneyim şartı ile olacak.

İlan 27.08.2021 - 13:12 27.08.2021 - 13:12 Mustafa Karagöz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerinde yurt genelinde devam ettiren kurumlardan birisi de Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü. Farklı çalışma alanı olan kurum yayımladığı bir duyuru ile yeni faaliyet alanları için personel alımı yapacağını bildirdi. İlan edilen duyuru detayları ve başvuru işlemleri haberimizde. 

50 SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS ALIMI YAPILACAK

İlan edilen personel alım duyurusunda, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün toplam 3 farklı kadroda personel alımı yapacağı bildirildi. Personel alımları sözleşmeli mühendis kadrolarına olacak. Alımlar Yerüstü Maden Uzmanı ve Maden Haritacılığı Uzmanı kadrolarına olacak. İstihdam farklı mühendislik alanlarından olacak.

Yayımlanan Başvuru Kılavuzuna Göre;

12 kişilik personel alımı: Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği bölümlerinden.

13 kişilik personel alımı: Maden Mühendisliği bölümünden.

25 kişilik personel alımı: Harita ve Kadastro Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölümlerinden olacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI VE DİĞER TÜM ESASLAR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personel alım ilanı için başvuru yapmaya istekli adaylar için kurumun açıkladığı bazı koşullar bulunuyor. 

Kurum öncelikle adayların tamamının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde ilan edilmiş şartların tamamına haiz olmalarını istiyor. Bu koşullar adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması koşullarından oluşuyor. Her iki kadro için ortak koşullardan birisi de yaş şartı. Duyuruya göre ilgili mühendislik pozisyonlarına ocak ayının birinci günü itibarıyla kırk yaşını doldurmamış olanlar yani 1 Ocak 1981 tarihinden sonra doğmuş olanlar başvuru yapabilecekler. Adayların sağlık sorunlarının olmaması bir diğer koşul.

Yerüstü Maden Uzmanı unvanlı sözleşmeli personel kadrosu ve Maden Haritacılığı Uzmanı pozisyonu için adayların mesleki deneyim şartını da sağlamaları gerek. Başvuru kılavuzunda deneyim şartı "Yerüstü maden işletmelerinde en az beş yıl iş tecrübesine sahip olmak." olarak duyurulurken Maden Haritacılığı Uzmanı kadrosu için "En az bir yıl mesleki iş tecrübesine sahip olmak." şartı duyuruldu. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli mühendis alımları için süreç 5 Eylül tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını eri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@