En ucuz 4X4 araç Suzuki Vitara Hibrit'ten yüzde 0.99 faizle kredi

Türkiye'deki en ucuz 4X4 hibrit araç olan Suzuki Vitara için kasım ayına özel bir kredi kampanyası hazırlandı. Kampanya kapsamında 100 bin liraya kadar 12 ay vadeli krediyi yüzde 0.99 faiz ile alabilirsiniz.

Finans 05.11.2021 - 11:17 05.11.2021 - 11:17 Mustafa Çokyaşar

Türkiye'de Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv'in distribütörü olduğu Suzuki, en ucuz hibrit araç satan markalar arasında yer alıyor. Suzuki, kasım ayına özel olarak hazırladığı kampanya ile hem SUV sahibi hem de 4X4 araç sahibi olmak isteyenle kaçırılmayacak bir fırsat sundu.

Ülkemizde 4x4 veya 4x2 olmak üzere iki çekiş seçeneği ile satışa sunulan, standart güvenlik özellikleriyle segmentinde ön plana çıkan Suzuki Vitara Hibrit modeli için Kasım ayı boyunca 100 bin TL için 12 aya varan vade ile yüzde 0,99’luk faizli kredi imkanı sağlanacak.

SUV kasaya sahip Suzuki Vitara Hibrit, donanım ve güvenlik özellikleri sayesinde hem şehir içinde hem de uzun seyahatlerde verimli ve konforlu yolculuklara olanak tanıyor. İçerisinde bulunan 9” multimedya cihazı, Apple CarPlay ve Android Auto, 4,2” renkli LCD bilgi ekranı, panoramik sunroof ve otomatik klima gibi özellikleriyle kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına yanıt veren Vitara Hibrit, ileri güvenlik özellikleriyle de öne çıkıyor.

vitara-ekran

Tam aile arabası olan Suziki Vitra,  geniş bagaj açıklığı, alçak yükleme yüksekliği ve her iki arka yolcu koltuğu da katlandığında 710 litreye ulaşan çarpıcı yükleme bölmesi hacmi ile Vitara, ihtiyacınız olan her şeye kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

vitara-bagaj

Aracın 4X4 çekiş seçeneği şehir içinde yakıt tasarufluyla dikkat çekiyor.  Orta konsoldaki basit bir butonu ve çevirmeli kadranı kullanarak, dört tekerden çekiş modları (otomatik, spor, kar ve kilit) arasından istediğiniz sürüş modunu seçebilir, şehirde yakıt tasarrufu sağlarken, doğada 4x4 performansını yaşayabilirsiniz.

vitara-surus-modu

Vitara sadece iyi bir görünümden daha fazlasını sunuyor. En yeni teknolojilerle dolu olması sayesinde, sürücü ve yolcuların her zaman destek almasını, korunmasını ve eğlenmesini sağlayan Vitra, ön cama yerleştirilen bir monoküler kamera ile lazer kombinasyonunun kullanıldığı gelişmiş bir ileri tespit sistemi sunuyor. Kısa mesafelerde ve gece algılamada üstünlük sağlayan lazer sensörü ile yayalar ve şerit çizgileri gibi trafik elemanlarının orta-uzun mesafede algılanmasını ve tanınmasını sağlayan monoküler kameranın bir araya getirilmesi sayesinde şoförlere mükemmel bir güvenlik sağlıyor.

Suzuki Vitara Hibrit’in standart sunduğu güvenlik özellikleri arasında; Çift Sensörlü Fren Destek Sistemi (DSBS), Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM), Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi (RCTA); Trafik İşareti Tanımlama Sistemi (TSR), Şerit Takip İhlal ve Uyarı Sistemi ve Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) yer alıyor.

Suzuki Vitara Hibrit, motor konusunda da oldukça iddalı. 1.4 BOOSTERJET direkt enjeksiyonlu turbo motor VITARA’nın tork yüklü sürüş karakterini zenginleştiriyor. Ara soğutuculu turbo şarj basınçlı havayı silindirlere sıkıştırarak motorun 2.000 dev/dk gibi düşük bir devirde bile torku en üst seviyeye çıkarmasını mümkün kılıyor. Direkt enjeksiyon sistemi, püskürtülen yakıtın miktarını, zamanlama ve basınç kontrolünü iyileştirerek yakıt verimliliğinin artmasını sağlıyor. Buna ek olarak yakıt verimliliği; elektrikli değişken emme supap zamanlaması (VVT), soğutulmuş egzoz gazı devridaimi (EGR) ve daha yüksek sıkıştırma oranıyla da elde ediliyor.

vitara-yan

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG (Entegre Marş Alternatörü), 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DC/DC dönüştürücüden oluşuyor. Geleneksel 12V’den daha yüksek gerilim beslemesiyle, yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ile yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş performansını yükseltmek için elektrikli motorun verdiği destek miktarını artırıyor. Sistem, normal sürüş koşullarında yakıt verimliliğine öncelik verirken, sürücü seri hızlanmak istediğinde iki fonksiyondan birini (tork destek kontrolü veya tork takviyesi) kullanarak elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen torku motor torkuna ilave ediyor. Ayrıca, elektrikli motor gibi çalışan ISG, yavaşlama sırasında motorun rölanti devrini arttırarak yakıt kesme fonksiyonunu başlatır. Rölanti devrinde yakıtın kesilmesi, yakıt verimliliğini geliştiriyor.

Suzuki Vitara Hibrit'in fiyatları ise şu şekilde:

  • 1.4 GL+ 4x2 AT (Tek Renk): 354 bin 900 TL
  • 1.4 GL+ 4x4 AT (Tek Renk): 391 bin 900 TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@