En az ortaöğretim mezunu olanlar dikkat: Güvenlik görevlisi, şoför ve destek personeli olmak üzere 19 kamu personel alımı yapılacak!

Üniversite tarafından yapılacak olan 19 kişilik kamu personel alımı pek çok vatandaş tarafından merak konusu haline geldi. İşte kamu personeli iş başvuru şartları...

En az ortaöğretim mezunu olanlar dikkat: Güvenlik görevlisi, şoför ve destek personeli olmak üzere 19 kamu personel alımı yapılacak!

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre pek çok farklı kadrodan personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan bu duyuru ile birlikte alım yapılacak olan kadrolar ve alım şartları merak konusu oldu. Peki personel alımı için gerekli olan şartlar nelerdir? Kimler personel alımı için başvuru yapabilmektedir? İşte detaylar...

Paylaşılan ilana göre 19 kişilik alım yapılacak olan kadro için farklı nitelikte alımlar yapılacağı açıklandı. Yapılan bu açıklama ile birlikte kimlerin başvuru yapabileceği gibi konularda araştırma yapıldı. Peki kimler kadrolara başvuru yapabilir?

Kamu Personeli Başvuru Şartları

Personel alımı için yapılacak olan başvurularda gerekli olan ve aranan şartlar şu şekilde verildi;

  • Kişilerin T.C. vatandaşı olması,
  • Kamu haklarından mahrum olmaması,
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması,
  • Erkek adayların askerlik ile ilişkisinin bulunmamsı,
  • Görevini yapabilmesi için herhangi bir engelinin bulunmaması,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almamsı,
  • KPSS (B) sınavından kurumlar için istenilen puanların alınmış olması
  • Çalışma süresi boyunca nöbet çalışma koşullarına uyum sağlayabilmesi gerekmektedir.

KAMU PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Yukarıda belirtilen şartları sağlayan kişiler iş başvurusunda bulunabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen adayların verilen tarih yani 15 Ağustos'a göre başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular internet üzerinden Sivas Üniversitesi'nin kendi resmi sitesi üzerinde verilen tarih süresi içerisinde Üniveriste'ye istenilen belgeler tam bir şekilde gidilerek yapılmaktadır.

Yapılacak olan alımlar için istenilen şartlar ve kadroları ise şu şekilde verilmiştir;

En az ortaöğretim mezunu olanlar dikkat: Güvenlik görevlisi, şoför ve destek personeli olmak üzere 19 kamu personel alımı yapılacak!En az ortaöğretim mezunu olanlar dikkat: Güvenlik görevlisi, şoför ve destek personeli olmak üzere 19 kamu personel alımı yapılacak!