En Az Lise Mezunu Danışma Memuru Alınacak! 102 İlan için Başvurular Açıldı

İŞKUR üzerinden danışma memuru alımı için ilan yayımlandı. Türkiye'nin farklı illerinde yer alan firmalar tarafından yayımlanan duyurularda yer alan şartlar ve diğer özellikler haberimizde.

İlan 09.09.2021 - 14:40 09.09.2021 - 14:41 Mustafa Karagöz

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan iş ilanları arasında çok farklı kadrolar bulunuyor. 

Bu kadrolardan bir tanesi de Danışma Memuru kadrosu. En az lise mezunu olan adayların başvuru yapabilecekleri Danışma Memuru alım ilanlarına dair tüm detayları aktarıyoruz. 

DANIŞMA MEMURU ALIM İLANLARI 

İŞKUR üzerinden yayımlanan danışma memuru alım ilanları genellikle özel sektör firmaları tarafından yayımlanıyor. 

İlanlara başvuru yapacak adayların hangi firmanın ilanına başvuru yaptıklarına çok dikkat etmeleri gerek. Zira bazı firmalarda danışma memurlarının bilgi vermek görevi olduğundan mesleki deneyim şartı istenebilir. 

Bunun dışında danışma memuru alım ilanları firmaların gelen misafir ve müşterilerine karşılamak ve yönlendirmek görevlerini üstlenirler. Bunun dışında firmalar danışma memuru kadrosunda çalışanların gelen çağrıların yanıtlanması ve gerekli bazı kayıtların tutulması görevlerinde de kullanabilirler. 

Sağlık sektöründe danışma memuru olarak çalışacak olanlar ise ilk kayıt işlemleri ve hastaları ilgili alanlara yönlendirme görevlendirme alanlarında çalışacaklar. Adayların tüm mesleki özelliklere dikkat etmeleri gerek.

DANIŞMA MEMURU ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Danışma memuru alım ilanlarına başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olmaları gerek. Ancak sağlık alanında çalışmak üzere aranan personellerde farklı özel koşullar talep edilebilir. Bölüm şartı gibi. Ayrıca bazı özel sektör firmaları iş alanına göre önlisans veya lisans mezunu şartı arayabilir. 

Adayların sağlamaları gereken temel şartların başında alım yapılacak kadroların mesleki özelliklerine haiz olmak. Bu koşul firmalar tarafından özel olarak bildirilir. Çalışanın hangi görevlerde bulunacağı, hangi sorumlulukları üstleneceği noktasında firmalar duyurularında tüm özel şartları ilan ederler. Adayların bu şartları da iyi incelemeleri gerek. 

Son olarak adayların Türk vatandaşı olması, vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, başvuru yapacak olanların görevlerine engel sağlık sorunları olmaması, takım çalışmasına uygun olunması ve erkekler için askerlikle ilişiği olmamaları diğer koşullardır. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Danışma memuru alım ilanlarına başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden duyurulara ulaşabilir kendi şehriniz için yayımlanan ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz. İşte 2021 eylül ayı danışma memuru alımlarına dair tüm duyurular. 

Danışma Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@