En Az 167 cm Boyunda Olan Erkekler ile 160 cm Boyunda Olan Kadınlar Dikkat Memur Alınacak

Kahramanmaraş belediyesi yayımladığı bir duyuru ile boy şartını sağlayan kadın ve erkek adaylar arasından memur alımı yapılacağını duyurdu. İşte memur alım ilanına dair tüm ayrıntılar.

İlan 20.08.2021 - 20:40 20.08.2021 - 20:40 Mustafa Karagöz

Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı belediyenin itfaiye eri kadrosunda personel açığı olduğunu duyurdu. Kadın ve erkek adaylar arasından itfaiye kadrosu için personel alımı yapılacağını bildiren belediye başkanlığı başvurular için gerekli KPSS, boy, öğrenim ve sağlık şartlarını açıkladı. 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NDAN MEMUR ALIMI

İtfaiye eri alım ilanında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda toplam 12 personel istihdam edileceğini duyurdu. Alımlar 4 farklı grup halinde gerçekleştirilecek. İlk İki grupta toplam 4 personel istihdam edilecek ve alımlar lisans düzeyinden olacak. İkinci grup sadece önlisans düzeyinden olacak ve önlisans mezunları başvuru yapabilecek. Son grup ise iki kişilik kadro için olacak ve başvurular lise düzeyi yapılacak. 

Lisans Düzeyi Şartlar

2 kişilik alım için Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi veya İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak.

2 kişilik kadro için Makine Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak.

Önlisans Düzeyi Şartlar

6 kişilik alım için Meslek Yüksekokullarının Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarından birinden mezun olmak. 

Lise Düzeyi için Şartlar

2 kişilik kadro için Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak. 

EHLİYET ŞARTI - C SINIFI

Yukarıda yer alan tüm kadrolar için ehliyet şartı bulunmakta. Tüm itfaiye kadroları için adayların C sınıfı ehliyet sahibi olmaları gerek. C sınıfı ehliyeti olmayan adaylar başvuruda bulunmazlar. 

DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

İtfaiye eri olmak isteyen adayların sağlamaları gereken farklı koşullar bulunuyor. Sağlanması gereken koşulların başında yaş, sağlık maddeleri geliyor. İşte söz konusu şartlar. 

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak. KPSS'den en az 60 puan almış olmak. Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak. Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 27/09/2021 - 01/10/2021 tarihleri arasında yapılacak. Boy kilo ölçümü yapılacağından belediye başvuruları şahsen toplayacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@