Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS ile 96 personel alımına başladı! Son başvuru tarihi 19 Kasım!

Emniyet Genel Müdürlüğü, KPSS ile 96 hizmetli personeli alımı için ilana çıktı. Başvuru şartları neler? Başvuru tarihleri ne zaman? Sınav nasıl olacak? İşte Emniyet Genel Müdürlüğü 2021 personel alımında dair bilinenler...

İlan 04.11.2021 - 04:29 04.11.2021 - 04:29 Ali Parim

Emniyet Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere toplam 96 hizmetli personeli alımı yapacağını açıkladı. Alım sürecinde ilk olarak adayların 2020 yılı KPSS ortaöğretim puanlarının dikkate alınacağı vurgulandı.

ALIM ŞARTLARI NELER?

İlana göre; adayların KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekecek. KPSS'den belirtilen puanı alan adaylar, sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağırılacak. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların sınav yerleri ve sınav tarihleri ise Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım platformu üzerinden duyurulacak. 

SINAVDA NE SORULACAK?

Sınavda; adayların mesleki bilgi ve mesleki yeteneğine, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücüne, genel yetenek ve genel kültürüne, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğuna, özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığına bakılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

Başvurular 13-19 Kasım 2021 tarihleri arasında saat 23:59'a kadar kabul edilecek. Kriterleri sağlayan adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı adresinden yapabilecek. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

DUYURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@