Yazın Ev Almak İsteyenlere 200.000 TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Yaz döneminde ev almak isteyenler için bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını ve 200.000 TL konut kredisi kullanımı durumunda oluşan yıllık maliyet tablosunu hesapladık. Ev alacaklar için 120 ay vadeli 200.000 TL konut kredisi.

Yazın Ev Almak İsteyenlere 200.000 TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Konut kredisi faiz oranlarında haziran ayı güncellemeleri tamamlandı. Çok sayıda banka müşterilerine daha farklı faiz oranlarıyla konut kredisi sağlayacağını ilan etti. Bazı bankalar konut kredisinde maliyet oranlarını düşürürken bazı bankalar ise faizleri bir miktar yükselttiler. 

Kamu bankaları, özel bankalar ve katılım bankalarının sağladığı tüm oranlar ile örnek planları sizlerle. 

KAMU BANKALARINDAN KREDİ ÇEKEREK EV ALMAK İSTEYENLER İÇİN

Kamu bankalarından kredi çekerek ev almak isteyenler için 3 kamu bankası da özel oranlar sunuyor. Haziran ayı döneminde en düşük faiz oranına sahip olan bankalar arasında ilk sıralarda yer alan kamu bankalrında güncel oranlar şöyle. 

Vakıfbank 120 ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.34

Halkbank 120 ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.37

Ziraat Bankası ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.38

Kamu bankaları müşterilerinin konut kredisi kullanımlarına ayrıca özel ve kişiye özel esnek ödeme seçenekleri sunuyor. Müşteriler aylık eşit taksitli ödeme seçeneklerinin yanı sıra esnek ödemeli, balon ödemeli, artan veya azalan taksitli ödeme seçeneklerini tercih edebilir. 

ÖZEL BANKALARDA EN DÜŞÜK FAİZ ORANLARI

Özel bankaların konut kredisi faiz oranları kamu bankalarından daha yüksek seviyede bulunuyor. Haziran ayında konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için en düşük faiz oranına sahip özel bankaların listelerini paylaşıyoruz. 

Akbank müşterilerine yüzde 1.39 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Yapı Kredi Bankası'nın da aylık ev kredisi faiz oranı yüzde 1.39 bandında. Türkiye İş Bankası müşterilerine yüzde 1.41 faiz oranıyla 120 ay vadeli konut kredisi sağlarken Garanti Bankası'nın faiz oranı yüzde 1.46. 

200.0000 TL KONUT KREDİSİ İÇİN ÖDEME PLANI

Yukarıda yer alan ödeme planı 200.000 TL konut kredisi kullanımları için hesaplanmıştır. Bankalardan 120 ayda geri ödemeli 200.000 TL konut kredisi kullanacak olan bir müşteri aylık ve toplam ne kadar ödeme yapacağını tabloda görebilir. 

En Düşük Ödeme Planıyla

En düşük ödeme planı Vakıfbank'ta bulunuyor. Vakıfbank'tan 200.000 TL konut kredisi kullanımı durumunda geri ödemeler 120 ay sonunda 405 bin TL olarak yapılacak. Aylık taksit tutarı ise 10 yıl boyunca 3 bin 360 TL olacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@