Mayıs 2021 Satılık Kamu Lojmanları! SGK, Milli Emlak, Belediyeler Boş Daire Satıyor

SGK, İl Milli Emlak Müdürlükleri, Vergi Dairesi Başkanlığı, bazı Belediye Başkanlıkları kendilerine ait olan bazı boş daireleri satışa çıkardılar. Mayıs 2021 dönemi için ilan edilen güncel liste ve satışların nasıl, hangi koşullarda olacağına ilişkin ilan edilen duyurular. Kamudan ev almak isteyenlerin yapması gerekenler.

Mayıs 2021 Satılık Kamu Lojmanları! SGK, Milli Emlak, Belediyeler Boş Daire Satıyor

Farklı illerde yer alan kamu kurumlarının ilgili birimleri, mülkiyetleri kendilerine ait olan daireleri satışa çıkardılar. 

Mayıs 2021 dönemi içinde ihale işlemleri gerçekleştirilecek olan duyurular bulunuyor. Farklı kamu kurumları tarafından ilan edilen konutların nasıl satılacağı ve hem kamu personellerinin hemde diğer vatandaşların ihale sürecine nasıl dahil olacaklarını aktarıyoruz. 

MAYIS AYI LOJMAN SATIŞ İLANLARI

Mayıs 2021 döneminde kamu konutu satışları için İl Milli Emlak Müdürlüklerinin duyuruları ön planda yer alıyor. İstanbul için 2, Manisa için 1 duyuru yayımlayan İl Milli Emlak Müdürlüğünün yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu'da Ankara'da daire satacağını ilan etti.

İzmir Büükşehir Belediyesi belediyeye ait konutların satılacağını duyururken Tunceli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Akhisar Vergi Dairesi Müdürlüğü kamu konutu satan diğer kurumlar oldu. İlan edilen bu listeye göre mayıs ayı içerisinde lojman satışı yapılacak olan şehirler arasında "Manisa, Ordu, Tunceli, İzmir, İstanbul, Ankara" bulunuyor.

GÜNCEL İLAN VE SATIŞI YAPILACAK KONUT LİSTESİ

Yukarıda yer alan kamu kurumlarının yayımladıkları bu duyurulara dair liste ise şu şekilde oldu. Kaç adet konut satılacağına ilişkin kurumların duyurularının ilk bölümünde verdikleri bilgi satış listesi aşağıda yer alan tablodaki gibidir. 

LOJMAN SATIŞLARI İÇİN DUYURULARI NASIL GÖREBİLİRİM?

Yukarıda yer alan şehirlerden lojman almak isteyenler konut satış şartnamesini yada konut satış listesine ulaşmalı. Bunun için duyruu yayımlayan kurumların web siteleri ziyaret edilebilir. Kurumlar duyurular bölümünden konut satışlarına dair listeyi yayımlarlar. 

Bunun yanında kamu personelleri ve diğer vatandaşlar Basın İlan Kurumu (ilan gov.tr) adresi üzerinden duyurulara ulaşabilirler. Basın İlan Kurumu tüm lojman satış ilanlarını yukarıda yer alan görsellerdeki gibi sitesinde ilan ediyor. 

LOJMAN SATIŞLARI NASIL YAPILIR?

Kamudan lojman almak isteyenler kurumların duyurularına ulaşacaklar. Duyurularda bildirilen ihale tarihine kadar kuruma şahsen giderek ihale şartnamesini belli bir ücret karşılığında alacaklar. Ardından şartanamede bildirilen evrakları derleyecek olan istekliler geçici teminat bedelini de ödeyerek başvuruda bulunacaklar. Daha sonra ise ihaleye katılıp tekliflerini sunacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@