İcradan Satılık 1+1, 2+1, 3+1 Daire Nasıl Alınır? Haziran 2021 Satış Duyuruları Fiyat Listesi

İcra kapsamında satışa çıkarılan çok sayıda konut bulunuyor. İcradan ev almak isteyenlerin satış duyurularını nereden takip edeceklerini, başvurularını nasıl yapacaklarını ve diğer tüm ayrıntıları aktarıyoruz.

İcradan Satılık 1+1, 2+1, 3+1 Daire Nasıl Alınır? Haziran 2021  Satış Duyuruları Fiyat Listesi

Türkiye'de konut talebi her daim oldukça yüksek seviyede bulunuyor. Konut talebinin yüksek olması ve satışların belli bandın üzerinde kalması ise fiyatların yüksek seviyelere çıkmasına neden oluyor. Konut fiyatlarının yükselmesinde maliyetlerin artmasının da çok büyük etkisi var. 

Yüksek fiyatlar nedeniye konut alamayanlar ise başta vergi müdürlükleri tarafından yayımlanan icradan satılık daireleri araştırıyorlar. 

İCRADAN SATILIK DAİRE NASIL ALINIR?

İcradan satılık daireler kurumlar tarafından ilana çıkarılırlar. İlana çıkarılan konut listesi çeşitli internet sitelerinden kamuoyu ile paylaşılır. 

İnternet siteleri üzerinden yayımlanan duyurulara ulaşan vatandaşlar kendilerine uygun bir satış bulduklarında ihale sürecine dahil olmak için başvuru bulunurlar. Açık artırma yöntemi ile satılan icradan satılık dairelere internet üzerinden teklif verilebilir. 

Konut satışlar için teklifler internet üzerinden de sunulur. 

İhale Başvuru İşlemlerine Dair İlan Duyurularında Yer Alan Açıklama

"İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur."

Konut ilk açık artırmada satılmazsa satış ikinci açık artırma ile yapılır. İkinci açık artırmada özel bir süreç izlenir. 

"Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur."

HAZİRAN 2021 İLANLARI - GÜNCEL LİSTE

Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı üzerinden icradan satılık dairelere dair listeler yayımlanır. Haziran ayı içi yayımlanmış vbe başvuru süreci devam eden ilanların bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz. 

Güncel icradan satılık dairelere dair tüm listeye Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı (İlan.gov.tr) adresinden ulaşabilirsiniz. Satış için başvuru yapacak vatandaşlar internet üzerinden  esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik başvuru yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@