8 İlde Boş Lojmanlar Satılıyor! Ucuz Ev Almak İsteyenlere 2+1, 3+1 Daireler

Ankara, Manisa, İzmir, Tunceli, İstanbul, Bursa, Ordu, Kütahya'da kamu kurumlarına ait lojmanlar satışa çıkarıldı. Kamudan ucuz fiyata ev almak isteyenler için hem listeyi hemde alımların nasıl yapılacağını aktardık. Nisan sonu Mayıs başı kamu lojman satış ilanları.

8 İlde Boş Lojmanlar Satılıyor! Ucuz Ev Almak İsteyenlere 2+1, 3+1 Daireler

Kamu kurumlarına ait daireler, lojmanlar ihale duyuruları ile satışa çıkarılıyor. Önümüzdeki günlerde lojman satışı yapılacak olan şehirlere dair liste Nisan ayının son haftası itibariyle güncellendi. 8 şehrin yer aldığı listede ilan edilen o duyurular. 

KAMU KURUMLARI LOJMAN SATIŞI YAPIYORLAR

Farklı illerde yer alan kurumların lojman satış duyuruları hem kurumların sitelerinde hemde Basın İlan Kurumu üzerinden duyurulur. 

Son listede 8 şehir yer alıyor. Ankara, Manisa, İzmir, Tunceli, İstanbul, Bursa, Ordu, Kütahya, Manisa illerinde bulunan bazı kamu konutları ihale ile satılacak. Satışların bi bölümü öncelikli satış hakkına göre yapılacak olup geri kalan bölümü ise herkese açık olarak gerçekleştirilecek. 

Öncelikli Satış Hakkı Nedir?

Öncelikli satış hakkı satışa çıkarılan konutun dolması durumunda içerisinde yaşayan kamu personelinin ilk alım hakkına sahip olmasıdır. Lojmanlar halen kullanılmakta olduğu için satılacağı ilan edilen lojmanlarda olan kamu personellerine öncelik hakkı tanınır. Kamu personelleri konutları satın almak isterlerse konutlar o personellere satılır. Ancak kamu personelleri konutları almak istemezlerse konutlar herkese açık satılır. 

8 ŞEHİRDE KAMU KONUTU SATIŞI YAPACAK OLAN KURUMLAR

Yukarıda yer alan 8 farklı şehirde kamu konutu satışı yapacağını açıklayan kurumlar genellikle il veya ilçe başkanlıkları. Ancak bu kurumların dışında SGK, VGM, İl Milli Emlak Müdürlükleri de kendilerine ait olan konutların satışları için duyuru yayımladılar. 

(Kamu konutları satışlarına ilişkin yukarıda yer alan görsel liste Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı sitesinden alınmıştır)

KAMUDAN LOJMAN ALMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR?

Kamu kurumlarının lojman alımlarına dair duyuruları Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı aracılığıyla takip edilebilir. 

Duyuruları takip eden adaylar başvuru kılavuzunda yer alan tarihlerde başvurularını satış ilanı yayımlayan kuruma bildirecekler. Öncelikle konut için ilan edilen geçici teminat bedeli ödenecek. Ardından alınan makbuz ihale duyurusunda yer alan satış için gerekli evraklar ile birlikte şahsen yapılacak. 

İHALE SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK;?

Lojman alımları için ihale başvurularını tamamlayan istekliler yine kurumların açıkladığı tarihte açık artırmaya katılacaklar. Açık artırmada en yüksek teklifi verenler konutları almaya hak kazanacaklar. Kurumla ihale kazanı daha sonra devir teslim işlemlerini tamamlayacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@