711 Ucuz TOKİ Konutu Kurasız Satış Listesinde! 380 TL Taksitle 1+1, 560 TL Taksitle 2+1 Daireler

TOKİ Başkanlığı'nın alt gelir grubu konut projeleri kapsamında çok sayıda konut satışa çıkarıldı. 240 ay vade ve yüzde 10 peşinat ödemesi gibi seçeneklerle ev sahibi olma fırsatı sunan TOKİ'nin güncel konut listesi ve vatandaşların hangi şartlarla konut sahibi olabileceklerine dair liste Kamu Gündemi'nde.

711 Ucuz TOKİ Konutu Kurasız Satış Listesinde! 380 TL Taksitle 1+1, 560 TL Taksitle 2+1 Daireler

TOKİ Başkanlığı sadece belli bir dönem ucuz, taksitli konut satışı yapmıyor. İnşaatı tamamlanmış konut projelerinden farklı özelliklerde konut satışı yapan kurum, Mayıs 2021 dönemi itibariyle 5 şehir için kurasız konut satışı yapıyor. TOKİ tarafından ilan edilen satış son hali ve konut satışı yapılacak şehirler şöyle. 

TOKİ'DEN 5 ŞEHİRDE KONUT SATIŞI

Kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyurulan bu satışlarda 5 şehir için kurasız konut satışı yapılacağı ilan edildi. Tamamı alt gelir gruplarından olan satışlar Kırıkkale, Balıkesir, Osmaniye, Bitlis ve Bolu'da olacak. 

Konut satışları 2 farklı tip konutlar için olacak. Bitlis için ilan edilen konut projelerined 1+1 ve 2+1 konut satışı yapacak olan TOKİ Başkanlığı geri kalan diğer 4 şehirde 2+1 konut satışları yapacak.  Hangi şehirde kaç konut satılacağına dair liste ise şu şekilde;

Konut Satışı Yapılacak Olan Şehirler

ÖDEME BİLGİLERİ

Konut satışlarında müşterilere sunulan en önemli avantajlar ödeme sürecinde sağlanıyor. 

Vatandaşlar uzun taksit imkanı ve düşük peşinat ödemesi ile konut sahibi olma fırsatı yakalıyorlar. Yukarıda yer alan tabloda ki konutlar için kurum projeye göre değişmekle beraber 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade olanakları sunuyor. 

Uzun vadeli ödeme sisteminin yanı sıra müşteriler düşük peşinat ve düşük taksitle konut sahibi olabilirler. Vatandaşlar TOKİ'den ev alma durumunda kendilerine sunulan ödeme planlarını aşağıda görüntüleyebilirler. 

Bitlis 1+1 ve 2+1 Konut Satışı Ödeme Planı

Kırıkkale 2+1 Konut Satışı Ödeme Planı

KONUT SATIŞLARI İÇİN BAŞVURULAR

TOKİ'den konut almak için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını Halk Bankası yada Ziraat Bankası üzerinden yapacaklar. Konut satışı yapılacak olan illerde yer alan banka şubelerine gidecek olan vatandaşlar başvurularını tamamlayacaklar. 

Vatandaşların konut satışlarında dikkat etmeleri gereken en önemli husus ise alt gelir grubu konut satış şartları. Bu kapsamda başvuruda bulunacak olan kişilerin aylık gelir durumu, gayrimenkul olmaması, kendilerine ait evlerinin olmaması ve ikamet şartlarını sağlamaları gerek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@