560 TL Taksitle Kurasız Satılık 2+1 TOKİ Dairesi! 180 Ay Vadeli

TOKİ Kırıkkale'de yer alan projesinde 2+1 daire satıyor. Kurum kurasız olarak başvurularını aldığı konut satışlarında müşterilerine 560 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. TOKİ Kırıkkale konut projesinin tüm ayrıntıları haberimizde.

560 TL Taksitle Kurasız Satılık 2+1 TOKİ Dairesi! 180 Ay Vadeli

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Mayıs 2021 itibariyle konut satışlarına devam ediyor. Kurumun satış listesinde yer alan konut satışlarından bir tanesi de Kırıkkale'de yer alan projede. Bu şehire kurasız 2+1 daire satışı yapan TOKİ çok özel olanaklar sunuyor. 

TOKİ'DEN KURASIZ 2+1 KONUT SATIŞI

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında vatandaşlar 30 Haziran tarihine kadar konut satışları için başvuruda bulunabilecekler. TOKİ konut satışları için vatandaşların banka şubelerinden başvurularını yapmalarını istiyor. TOKİ Kırıkkale Halk Bankası şubelerinden yapılacak başvuruların ardından vatandaşlar satış listesinde yer alan konutlardan daire seçecekler. 

Daire seçimini tamamlayanlar ise ödeme planı belirleyecekler ve ödemelerine başlayacaklar. Ayrıca TOKİ Kırıkkale Projesi tamamlanmış dairelerden oluşuyor. 

Satış işlemlerine ilişkin TOKİ vatandaşlara "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 463 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Şubat 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." açıklamasında bulundu.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Uzun vadeli ödeme planı sunan TOKİ müşterilerin 180 aya kadar ödeme planı oluşturabileceklerini bildirdi. Taksit ödemelerinin dışında ne kadar peşinat ödeneceğine dair detayları da tablo şeklinde ilan eden TOKİ tüm detayları açıkladı. 

TOKİ Kırıkkale Projesinden ev alacak olanlar ödemelerini 180 ay vade ile yapacaklar. Peşinat ödemeleri ise yüzde 12 oranında olacak ve 13bin 750 TL ile 18 bin 500 TL arasında değişiyor. Taksit ödemleeri en düşük 560 TL'den başlıyor. Dairenin konumuna göre daireler için taksit tutarı 754 TL'ye kadar çıkıyor. 

Listede yer alan en düşük konut 114 bin TL olarak duyurulurken en yüksek konutun fiyatı 154 bin TL olarak açıklandı. Dairelerin boyutları aynı olurken fiyat farkı dairenin bulunduğu kat ve cephesine göre değişiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TOKİ 2+1 daireleri alt gelir grubu şartlarına göre yayımlıyor.Şartları sağlayanlar Halk Bankası'nın Kırıkkale şubeleri üzerinden ilk başvurularını yapacaklar. Başvuruların ardından daire seçimi ve ödeme planı belirlenecek. 

Konut başvuruları için son tarih 30 Haziran olarak duyuruldu. 

Yorumlar (2)
Lokman satan 4 hafta önce
Ben emekli memurum şırnak cizrede ikamet ederim kiracıyım cizre tokilerinden faydalanmak istiyorum nasıl yardımcı olur
Mustafa 4 hafta önce
TOKİ'nin sitesinde kuralı kurasız satış duyuruları var. Onları takip edin nereden ev alacaksanız o şehir için satış ilanı yayımlanırsa başvurunuzu yaparsanız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@