24 Mayıs -1 Haziran Kamu Konutu Satış İlanları Olan Şehirler

Kamu konutu satışı için başvuru süreci 24 Mayıs -1 Haziran dönemi itibariyle devam eden ilan sayısı 10. Bu dönemde ev alma hayali kuranların inceleyebilecekleri lojman satış duyuruları haberimizde.

24 Mayıs -1 Haziran Kamu Konutu Satış İlanları Olan Şehirler

Kamu kurumlarının konut satış ilanları devam ediyor. Kamu Gündemi olarak satışları devam eden lojmanlar, kamu konutları için yayımda olan tüm duyuruları derledik. 

Lojman satışı yapacağını ilan eden kurumların bulundukları şehirler, kamu konutları için başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru aşamasının ardından ihale sürecinin nasıl tamamlanacağına ilişkin tüm ayrıntılar şöyle. 

KONU KONUTU SATIŞ İLANLARI

24 Mayıs tarihinden itibaren kamu konutu satışları için başvuru yapabileceğiniz 10 duyuru bulunuyor. Bu on duyurunun bir bölümü farklı şehirler için olurken aynı şehirde yapılacak farklı konut satışları da bulunuyor. 

Listede yer alan duyurulara göre kamu konutu yapılacak olan şehirler arasında Kocaeli, İstanbul (birden fazla duyuru olan şehirlerden) Eskişehir, Ankara, Antalya, Muğla ve Mersin var. İstanbul'un dışında ayrıca Mersin ve Kocaeli için de iki duyuru bulunuyor. İşte kamu konutu satışı yapılacak o şehirler. 

Listede yer alan duyurulara bakıldığında Kocaeli Derince Belediye Başkanlığı kendisine ait 59 konutun satışını yapacağını ilan etti. Yine İstanbul Çevre ve Şehiricilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı bünyesine ait 76 taşınmaz satılacak. Bu satışlar arasında daire dışında arsa ve işyeri de bulunuyor.

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü ise konut satışının dışında kiralanacağını bildirdi. Mersin için yayımlanan duyuruda ise Mersin Yenişehir, Toroslar, Akdeniz'de yer alan kamu konutlarının satışının yapılacağı bildirildi. Aynı şekilde Mersin Tarsus için 94 konutluk satış ilanı bulunuyor. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ 

İhale başvuru işlemleri listede yer alan kamu kurumlarından yapılacak.

İstekliler yukarıda yer alan kurumları arayabilir ve ihaleye dair detayları öğrenebilirler. Kurumların ihale işlemlerini yürüttüğü birimlere gidecek olan istekliler buradan şartname alacaklar. Fiyatları ve şartları inceleyenler durumun kendilerine uygun olması durumunda başvuru yapacaklar. 

Başvurular için ilk işlem geçici teminat bedelinin ödenmesi. Ardından ödemeye dair makbuz, diğer başvuru evrakları ile yine kuruma şahsen başvuru yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@