Elektrik ve kömür desteği başvurusu nasıl yapılır? Bakanlık kış öncesi kesenin ağzını açtı! Hemen başvuru yapın!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara elektrik tüketim desteği ve kömür yardımı yapılacağını duyurdu. Peki yakacak ve elektrik desteğinden faydalanmak için nereye başvurmak gerekiyor? Yardım başvurusu nasıl yapılır?

Gündem 01.11.2021 - 11:59 01.11.2021 - 12:00 Ali Parim

Kış aylarının kapıya dayanmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlar, artan elektrik ve yakacak giderlerini karşılamak için kara kara düşünmeye başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da kış mevsiminde ihtiyaç sahibi vatandaşların cebini rahatlatmak adına toplam 2,5 milyar liralık bir yardım paketi hazırladı. Paketin detaylarını da Aile ve Sosya Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı. 

Bakan Yanık'ın açıklamasına göre; İhtiyaç sahibi vatandaşlara Kasım dahil önümüzdeki 4 ayda yaklaşık 920 milyon TL'lik elektrik tüketim desteği,  1,6 milyar TL’lik de kömür desteği verilecek. Peki yakacak ve elektrik desteğinden faydalanmak için nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor?

YAKACAK VE ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmeler Bakanlığı'nın yakacak yardımından faydalanmak isteyenlerin e-devlet uygulaması üzerinden başvuru yapması  yeterli oluyor. Elektrik tüketim desteği için ise kimlik kartı ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmek gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@