Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da çiftçiler ile bir araya geldi! Dağıtılan fideler mahsüle dönüştü!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün resmi açıklamalarda bulundu. İstanbul'lu çiftçiler ile bir araya gelerek. Dağıtılan ücretsiz fidelerin mahsüle dönüştüğünü belirtti.

Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da çiftçiler ile bir araya geldi! Dağıtılan fideler mahsüle dönüştü!

Ekrem İmamoğlu, İstanbullu çiftçilere sağlanılan desteğin şuanda mahsül işlemlerini gerçekleştirerek ekilen tohumlarıın meyvelerini yediklerini belirtti. Çiftçilere sağlanılan desteğe devam edileceğinin altını çizdi. Şimdiye kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde çiftçilere sağlanılan en büyük destek olduğuna vurgu yaptı. Belediye tarafından sağlanılan desteklerin sonucunda iki tarafında mutlu ve heyecanlı olduğunu belirtti. Bereketli mahsüller ve mutlu çiftçiler görüntüsü kamuoyuna aktarıldı.

İBB Ekrem İmamoğlu çiftçi ve emekçiler ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Sağlanılan fide desteğinin günümüzde meyvelerini yediklerini söyledi. İmamoğlu, ''Ne güzel sevligi komşularımız ile bir arada olmak. Özellikle köylerimizde her ne kadar adı mahalle de olsa hala tarımla uğraşan tarımla hasbihal eden toprakla meşgul olan üreten alanlarımızı köy olarak tariflemek bence daha keyifli. Sizlerle buluşmak bu güzel köyümüzün Gümüşderenin, hanımefendileri, beyefendileri ve sevgili çocukları ile buluşmak benim için büyük bir onur. Tabiki Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç ile birlikte yine parti meclis üyemiz Gökhan Günaydın, Tarım Politikaları Danışmanı, önceki dönem milletvekili Süleyman Çelebi ve katılımcılar ile bir arada olmaktan mutluyum. Buradan bütün İstanbul'a beraber mesajlar vereceğiz. Beraber onlara güzel duygularımızı neler yaptığımızı anlatacağız.'' dedi.

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ın Madımak otelinde gerçekleşen olay ile ilgili duygularını aktaran İmamoğul, ''Önce bugün 2 Temmuz hepimizin yüreğine bir acı yaşatmıştır. Sivas'ta katledilen insanlarımız oldu. Tarih boyunca hiç yaşamak istemeyeceğimiz bir an yaşatıldı. Ve orda güzel duyguları olan insanlar katledildi. Orada hayatını kaybeden, yaşamını kaybeden bütün canlarımza rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Ülkemizi ve milletimizi birbirinden ayrıştıracak birbirinden ayrıştıracak birbirinden kutuplaştıracak her akla karşı bir arada dimdik durmalıyız. Bu milletin birliği beraberliği çok kıymetlidir. Az önce bir bahçedeydim. Bahçede bir beyefendi ve bir genç hanımefendi üretiyor ve ikisinin de anneleri orda. Bir tarafı Selanik göçmeni bir tarafı Karadeniz göçmeni. Pırıl pırıl evlatlarıyla yaşama devam ediyorlar. Komşuları Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelmiş, diğer taraftaki İç Anadolu'dan gelmiş. Herkes bu ülkenin asli kıymetli vatandaşıdır. Onları candan kucaklıyacağız. Hiçbirisinin birinden daha fazlalığı daha değerli bir özelliği yoktur. Hepsi değerlidir. Bu acı anımızı elbette paylaşmak bir daha yaşamamak adına paylaşmak bir daha asla ve asla böyle bir süreci ülkemizin hiç bir yerinde Dünya'da dahil yaşanmamasını dilemek bizim elbetteki boynumuzun borcudur.'' ifadelerini kullandı.