Ziraat Leasıng'den Kobilere Tam Destek

ANKARA(ANKA)   -Ziraat Leasing, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ile 50 milyon Euro tutarında kredi anl...

Haberler 17.09.2015, 15:35
Ziraat Leasıng'den Kobilere Tam Destek

ANKARA(ANKA)   -Ziraat Leasing, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ile 50 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imzaladı. Ziraat Leasing, Türkiye’nin büyümesine ve istihdamın artırılmasına katkı sağlayacak proje ve yatırımlarda alternatif finansman kaynaklarıyla yer almaya devam edecek.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre,  Ziraat Leasing KOBİ’lerin yatırımlarına destek olmak üzere uygun maliyetli ve uzun vadeli kaynak sağlamak amacıyla finansman kaynaklarını çeşitlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ziraat Leasing, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) ile Ziraat Bankası aracılığıyla 50 milyon Euro Avro tutarında kredi anlaşması imzaladı.

 AKKB’den kullanılan kredi, uygun kredi koşulları ve uzun vadeli olmasıyla önem taşıyor. Söz konusu kredi mikro, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yatırımları için gereken finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak kullandırılmaya başlandı.

2015 yılında sektör ortalama verilerinin üzerinde büyümesini sürdüren, aktif büyüklüğünü ve karlılığını artırmaya devam eden Ziraat Leasing, AKKB kaynaklı kredi ile işletmelerin rekabet gücünü ve yeni istihdam olanaklarını artırmaya yönelik yatırımları finanse etmeyi sürdürecek.

Ziraat Finans Grubu’nun üyesi olan Ziraat Leasing, Türkiye’nin büyümesine ve istihdamın artırılmasına katkı sağlayacak proje ve yatırımlarda alternatif finansman kaynaklarıyla yer almaya devam edecek. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@