Ziraat Bankası'ndan Konut ve Nakit Kredilerinde Yeni Destek

Pandemi döneminde vatandaşa sağladığı kredi destekleri ile dikkatleri çeken Ziraat Bankası’ndan bir güzel haber daha geldi. Maaşını Ziraat Bankası’ndan çeken vatandaşlara uygun ödeme koşulları ve faiz oranları ile konut ve nakit kredi imkânı sağlanacak.

Ziraat Bankası'ndan Konut ve Nakit Kredilerinde Yeni Destek
Ekonominin canlanması ve vatandaşların rahat bir nefes almasına yarar sağlayacak güzel haber Ziraat Bankası’ndan geldi. Milyonlarca çalışan ihtiyaç sahibinin kredi ihtiyacını karşılaması için fırsat niteliğinde olan kampanya ile vatandaşlara kolaylık sağlanması amaçlanıyor. Ziraat Bankası tarafından ortaya koyulan Çalışanın Artısı Destek Paketi ile maaşını Ziraat Bankası’ndan alan veya Ziraat Bankası’na taşıyan milyonlarca çalışan kredi imkânından yararlanacak. Tüketici kredisi ve konut kredisi olarak kullandırılan kredilerde uzun vade imkânları ve düşük faiz oranları dikkat çekiyor.

Kredi Şubeye Gitmeden Kullanılabiliyor

Çalışanın Artısı Destek Paketi ile sunulan kredi için çalışanlara şubeye gitme zorunluluğu getirilmiyor. Özellikle pandemi döneminde gelişme gösteren dijital platformlar üzerinden Dijital Kredi Ürünü aracılığıyla konut veya tüketici kredileri kullanılabiliyor.

Kampanya kapsamında 20.000 TL tüketici kredisi için yüzde 1,51 faiz oranı geçerli olurken, 36 ay vade imkanı tanınıyor. 100.000 TL’ye varan konut kredilerinde ise yüzde 1,37 faiz oranı hesaplanırken, 120 aya kadar taksitlendirme sağlanıyor. Faiz tahsis ücreti ve vergi oranları dikkate alınarak hesaplanan yıllık maliyet oranları tüketici kreşinde yüzde 24, konut kredisinde ise yüzde 18 seviyelerinde değerlendiriliyor. Konut ve tüketici kredilerinde hayat sigortası ürünleri de birlikte sunulurken, konut kredilerinde ayrıca konut ve zorunlu deprem sigortası ürünleri de kredi ile beraber sunuluyor.

Maaş Ödemesi Ziraat Bankası’ndan

Konut kredisi için uygulanan 1,37 faiz oranından Bankkart ve talimat ürünlerine sahip olanlar ile yeni başvuruda bulunanların yanında İnternet Bankacılığı, konut sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az iki tanesine sahip olanlar yararlanabilecek. Kampanyadan yararlanmanın ilk koşulu olarak ise maaş ödemesini Ziraat Bankası’ndan alıyor olmak şartı aranacak.  Çalışanlara uygun ödeme koşulları sunan krediler için ayrı bir teminat ödemesi gerekli olmayacak. Bankanın fırsatlarla dolu yeni kredi kampanyası şimdiden talep görmeye başladı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@