Ziraat Bankası: Ödemiş Olduğumuz Vergi Bizim İçin Bir Gurur Kaynağı

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2014 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilen Gelir Vergisi beyanları sonucunda Türkiye genelinde en çok vergi beyan eden ilk 100 mükellefi açıkladı.

Haberler 26.06.2015, 17:02
Ziraat Bankası: Ödemiş Olduğumuz Vergi Bizim İçin Bir Gurur Kaynağı

ANKARA(ANKA)   -Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2014 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilen Gelir Vergisi beyanları sonucunda Türkiye genelinde en çok vergi beyan eden ilk 100 mükellefi açıkladı. Ziraat Bankası ödediği 1 milyar 589 milyon 48 bin 906,49 lira ile geçen yıl en fazla kurumlar vergisi ödeyen kurum oldu.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2014 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilen Gelir Vergisi beyanları sonucunda Türkiye genelinde en çok vergi beyan eden ilk 100 mükellefi açıkladı. Konuya ilişkin olarak Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın “Ziraat Bankası olarak müşterilerimiz ile birlikte büyümeye ve ekonomiye olan katkımızı artırmaya devam ediyoruz. Reel Sektörümüzle işbirliğimiz, ülke ekonomisinin gelişmişlik düzeyine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Ödemiş olduğumuz 1 milyar 589 milyon 48 bin 906 TL tutarındaki vergi bizim için bir gurur kaynağıdır. Ülke ekonomisine değer katmak öncelikli hedefimizdir” diye konuştu.

Hüseyin Aydın, “Bankacılık sektörünün genel olarak vergi rekortmenleri listesinin üst sıralarında yer aldığını, bu durumun sektörün ekonomiye desteğinin önemli bir göstergesi olduğunu, sektörün gerek kullandırdığı kredilerle gerekse de ödediği vergilerle ülke ekonomisine verdiği desteğin açıkça görüldüğünü” ifade etti. Aydın, “Ekonomiye doğrudan ve dolayı olarak destek olmaya devam eden bankacılık sektörünün vergi ödeyenler listesinde ilk sıralarda yer almasının ana nedenleri tüm faaliyetlerinin kural ve kayıt altında olması, yetkili kurumlar tarafından sürekli olarak denetlenmesi, yurt sathına yaygın yüksek iş hacimleri ve bankacılık işlemlerine atfettikleri özkaynakların yüksek olmasıdır” diyerek sözlerine son verdi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@