Ziraat Bankası: Ödeme Güçlüğü Yaşayan Çiftçilere Kolaylık Sağlıyoruz

gelir azalışı gibi etkenler nedeniyle nakit akışı bozulan ve kredi geri ödemesini vadesinde yapamayan veya ödeme güçlüğü yaşaması muhtemel tarımsal üreticilere likidite gücü kazandırıldığını bildirdi.

Haberler 08.09.2015, 13:06
Ziraat Bankası: Ödeme Güçlüğü Yaşayan Çiftçilere Kolaylık Sağlıyoruz

ANKARA(ANKA) – Ziraat Bankası, son iki yıldır tabii afet, maliyet artışı-gelir azalışı gibi etkenler nedeniyle nakit akışı bozulan ve kredi geri ödemesini vadesinde yapamayan veya ödeme güçlüğü yaşaması muhtemel tarımsal üreticilere likidite gücü kazandırıldığını bildirdi.

Ziraat Bankası Doğal Afete Maruz Kalan Tarımsal  Üreticilere Ziraat Bankası Tarafından Sağlanan Erteleme ve Yapılandırma İmkânları Hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada son günlerde tarımla ilgili bazı meslek örgütlerinin, doğal afetler nedeniyle gelir kaybına uğrayan üreticilerin Ziraat Bankası’na ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 4-5 yıla varan sürelerde ödenebilmesine imkân tanınmasını istedikleri hatırlatıldı.

Doğal afetlere maruz kalınması nedeniyle gelir kaybına uğrayan üreticilerin Ziraat Bankası’na ve Tarım Kredi  Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenebildiğini belirten Ziraat Bankası, son iki yıldır tabii afet, maliyet artışı-gelir azalışı gibi etkenler nedeniyle nakit akışı bozulan ve kredi geri ödemesini vadesinde yapamayan veya ödeme güçlüğü yaşaması muhtemel tarımsal üreticilere likidite gücü kazandırıldığını bildirdi.

ZB, mevcut borçların 5 yıla kadar yapılandırarak, uzun ve esnek vadeler ile uygun koşullarda geri ödemesinin sağlandığını hatırlattı. Tarımsal üretim faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak için ilave işletme kredisi kullanma imkânı da getirildiğini kaydeden ZB “Tarımsal üretimin ülkemizdeki en büyük destekçisi olan Ziraat Bankası tarım kesimindeki üreticilere olan finansal desteğini en doğru, en hızlı ve en uygun şekilde sunmaya devam edecektir” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@