Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır?

Bankalardan kredi almak eskiye göre kıyaslandığı zaman çok daha basit bir işlem. Ancak kredi alabilmek için çeşitli gereklileri yerine getirmek gerekiyor. Bunlardan biri de yaş sınırı. Ziraat Bankası aracılığı ile verilen emeklilik kredisinin detayları ve yaş sınırı nedir? sorusunun cevabı haberimizde...

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır?

Ülkemizde en çok tercih edilen devlet bankalarının başında Ziraat Bankası gelir. Bu nedenle ülkemizde yaşayan vatandaşların çok büyük çoğunluğunun Ziraat Bankası hesabının olduğu biliniyor. 

Ziraat Bankası aracılığı ile bankacılığa dair aklınıza gelebilecek tüm işlemler gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemlerden bir tanesi de kredi çekme işlemi. Diğer bankacılık işlemlerinde olduğu gibi kredi çekme işleminde de pek çok bireyin önceliği Ziraat Bankası. Peki, emekliler için de bu geçerli midir?

Bilindiği üzere bankalar her kullanıcıya hizmet vermesi ve hitap etmesi ile bilinmektedir. Ancak bazı işlemler, bazı kullanıcılar için sınırlandırılmıştır. Bu işlemlerden biri de kredidir. Bankaların bir kısmının emeklilere kredi vermediği bilinmektedir. Bazı bankalarsa emeklilere kredi vermektedir ancak bunu yaparken belirli yaş sınırı koymakta ve sınırın üzerinde olan emeklilere kredi vermemektedir. Ziraat Bankası’nda ise 85 yaşına kadar emekli vatandaşlara emekli kredisi verebilmektedir. Ancak bu, her emekliye emekli kredi çıkacağı anlamına gelmemektedir. 

Emeklilere Neye Göre Kredi Veriliyor?

Bankalar, bir bireye kredi vermeden önce kendisini güvence altına almak ve kişinin parayı tekrar ödeyip ödeyemeyeceği kısmını tam olarak belirlemek istemektedir. Bu nedenle yaşlı veya genç fark etmeksizin 18 yaşından büyük olan her bireye kredi çıkabilir veya kredi çıkmayabilir. Kredinin çıkıp çıkmayacağı tamamen kişinin halihazırdaki maddi durumuna bağlıdır. 

Maddi durumu yerinde olduğu tespit edilen ve emekli kredisinden faydalanmak isteyen emekli vatandaşlar, bankanın belirlediği diğer özellikleri de taşıyor olması durumunda 85 yaşında bile olsa emekli kredisinden faydalanabilir. Hatta emekli kredisi kapsamında 48 aya kadar vade ile kredi verilebilmektedir. Elbette bahsi geçen bu durum yalnızca Ziraat Bankası’nda geçerlidir. 

Halk Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve bunun gibi daha pek çok banka ülkemizde en sık tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankasında olduğu gibi bu bankalarda da kredi işlemleri gerçekleştirilmekte ve emekli kredisi verilmektedir. Ancak bu bankalarda emekli kredisi yaş sınırı farklıdır. Ayrıca emekli kredisi kapsamında verilen kredi miktarı da bankadan bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Emekliyseniz ve Ziraat Bankası emekli kredisinden faydalanmak istiyorsanız bir şubeye giderek detayları öğrenebilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@