Ziraat Bankası Batı Avrupa'nın En Sağlam 2. Bankası

The Banker Dergisi tarafından ‘finansal büyüklük her zaman sağlamlık için yeterli değildir’’ ilkesiyle veri tabanındaki bankalar arasında yapılan sağlamlık ve güvenilirlik ölçümü ve sıralamasında Ziraat Bankası, Batı Avrupa Bölgesi bankaları arasında 2. ve 48 ülkeden küresel ölçekteki bankaların yer aldığı genel değerlendirmede ise 72. sırada yer alarak, Türk bankaları arasında en yüksek sırayı aldı.

Haberler 08.10.2015, 19:04
Ziraat Bankası Batı Avrupa'nın En Sağlam 2. Bankası

ANKARA(ANKA) - The Banker Dergisi tarafından ‘finansal büyüklük her zaman sağlamlık için yeterli değildir’’ ilkesiyle veri tabanındaki bankalar arasında yapılan sağlamlık ve güvenilirlik ölçümü ve sıralamasında Ziraat Bankası, Batı Avrupa Bölgesi bankaları arasında 2. ve 48 ülkeden küresel ölçekteki bankaların yer aldığı genel değerlendirmede ise 72. sırada yer alarak, Türk bankaları arasında en yüksek sırayı aldı.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, The Banker Dergisi tarafından ‘finansal büyüklük her zaman sağlamlık için yeterli değildir’’ ilkesiyle veri tabanındaki bankalar arasında yapılan sağlamlık ve güvenilirlik ölçümü ve sıralamasında Ziraat Bankası, Batı Avrupa Bölgesi bankaları arasında 2. ve 48 ülkeden küresel ölçekteki bankaların yer aldığı genel değerlendirmede ise 72. sırada yer alarak, Türk bankaları arasında en yüksek sırayı aldı. Küresel ölçekte en yüksek ana sermayeye sahip 250 banka arasında yapılan çalışma sermaye yeterliliği, aktif kalitesi, likidite, risk ortamı ve karlılık olmak üzere 5 ana kategori sonucuna ve oluşturulan puanlamaya göre yapıldı.

Çalışmaya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Ziraat Bankası Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, “Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem iş modelimizi hem de finansal yapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu hedef için özkaynakların güçlendirilmesi ve etkin likidite yönetimine önem veriyoruz. The Banker dergisinin araştırmasında Batı Avrupa’da ikinci, Türk bankaları arasında ise birinci sırada yer almaktan memnuniyet duyduk” dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@