Zam'aydın Türkiyem! Benzine yine yeniden okkalı zam geliyor!

Koronavirüs vakalarının ilk görüldüğü günden bu yana üst üste indirimlerin ve zamların yaşandığı benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren 16 kuruş zam geliyor.

Ekonomi 30.04.2020, 11:23
Zam'aydın Türkiyem! Benzine yine yeniden okkalı zam geliyor!

Koronavirüs petrol fiyatlarında büyük düşüş ve dalgalanmaya neden olurken, akaryakıt fiyatları da neredeyse her gün değişiyor.

Benzinin litresine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 16 kuruş zam yapılması planlanıyor. Zam pompa fiyatına yansıyacak. Zamla birlikte bir litre benzinin fiyatı İstanbul’da 5.19 TL’ye, Ankara’da ve İzmir’de 5.35 TL’ye yükselecek.

Akaryakıt sektörü kaynakları, benzinin litresine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 16 kuruş zam yapılacağını beklediklerini belirtti. Zam pompa fiyatına yansıyacak. Motorinde ise bugün zam beklentisi yok.

Fiyatlar, akaryakıt bayileri, şehirler ve ilçeler arasında farklılık gösterebiliyor.
 
 AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@