Yıldız Holding'e Yılın Satın Alma Finansmanı Ödülü

İSTANBUL(ANKA)- Türkiye’nin en prestijli finans ödül platformlarından Bonds&Loans 2015 ...

Haberler 12.11.2015, 14:00
Yıldız Holding'e Yılın Satın Alma Finansmanı Ödülü

İSTANBUL(ANKA)- Türkiye’nin en prestijli finans ödül platformlarından Bonds&Loans 2015 ödülleri sahiplerini buldu. Yıldız Holding, United Biscuits satın alımı ile, Yılın M&A/Satın Alma Finansmanı Ödülü’ne layık görülürken, grup şirketlerinden Gözde Girişim de tahvil ihracı ile Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikinci oldu.

Yerel piyasadaki finansal işlemleri değerlendiren, Türkiye’deki önemli platformlardan Türkiye Bonds&Loans Ödülleri, dün akşam Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

Yıldız Holding’den yapılan açıklamaya göre, firma, yılın M&A/Satın Alma Finansmanı -M&A/Acquisition Finance Deal of the Year kategorisinde ödüle layık görülürken, grup şirketlerinden Gözde Girişim de, Yılın Yerel Bono Anlaşması - Local Bond Deal of The Year kategorisinde ikinci oldu. United Biscuits ödülünü Yıldız Holding Global M&A ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurtaç Ziyal, Gözde Girişim’in ödülünü ise Gözde Girişim Genel Müdürü Mustafa Aydemir teslim aldı.

Bağımsız uzmanlardan oluşan büyük bir komitenin yanı sıra geniş bir sektör kitlesi arasında da yapılan değerlendirme süreci bu yıl 4- 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. 10 farklı kategoride 70’den fazla işlem ve 100 kurum başvuruda bulundu.

-GÖZDE GİRİŞİM’E, YILIN YEREL BONO ANLAŞMASI KATEGORİSİNDE İKİNCİLİK-

Yıldız Holding grup şirketlerinden Gözde Girişim de tahvil ihracı ile Boans&Loans Ödülleri’nde Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikinci oldu.

Söz konusu işlem, Gözde Girişim'in yerel borç sermaye piyasalarında gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracı olarak 2014 yılında gerçekleşmişti. 2 yıl vadeli, 300 milyon lira olarak çıkılan ancak gelen talep üzerine 400 milyon TL olarak tamamlanan tahvil ihracı, bugüne kadarki en büyük şirket ihracı olarak kayıtlara geçmiş, tahviller, toplam 70'in üzerinde nitelikli ve profesyonel yatırımcı tarafından talep görmüştü. İşlemde aracılık görevini ise Ünlü & Co üstlenmişti.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@