Yazın Başvurular Alınacak! 763 TL, 1037 TL ve 1100 TL, Nakit Para Yardımları

Yaz aylarında devlet desteği almak isteyenler için farklı ödeme planları ile farklı nakit yardımlar bulunuyor. Destek ihtiyacı olan, zor durumda bulunan ekonomik zorluk çeken aileler için başvuru yapılabilecek devlet desteklerini bir bir derledik.

Yazın Başvurular Alınacak! 763 TL, 1037 TL ve 1100 TL, Nakit Para Yardımları

Normalleşme adımları kapsamında kısıtlamaların bir bölümü kaldırılırken bu dönemde çok sayıda vatandaş halen işsiz konumda. 

İş bulamayan veya çeşitli nedenlerden dolayı çalışamayan vatandaşlar ise devlet yardımları ile ayakta kalmaya çalışıyorlar. Devlet tarafından sağlanan bu yardımlar arasında yer alan farklı destek programlarını tek tek derledik. 

AYLIK 763 TL DEVLET DESTEĞİ KİMLERE ÖDENİR?

Aylık 763 TL olarak sağlanan devlet desteği yaşlı vatandaşlar için sağlanıyor.

Devlet Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden sağladığı destekler kapsamında 65 yaş ve üzerinde olan ayrıca sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara 65 yaş maaşı ödüyor. Başvuruda bulunan vatandaşlar şartları sağlamaları durumunda düzenli maaş desteği alırlar. 

Yaşlılık maaşında ödemeler aylık yapılmaktadır. 

Bakanlık yaşlı aylığı için yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında "Sosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak kişinin kendisi ve eşi dikkate alınmak suretiyle kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2021 yılı için 852,53-TL) az olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır." açıklamasında bulundu. 

1037 TL MUHTAÇ AYLIĞI

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan muhtaç aylığı binlerce aileye destek olmaya devam ediyor. 

VGM'nin sağladığı ve özel şartların yerine getirilmesi durumunda ödenen Muhtaç Aylığı da her ay düzenli ödenen destekler kapsamında yer alıyor. Muhtaç aylığı ödemelerinde vatandaşların hesaplarına her ay 1037 TL destek ödemesi yapılır. 

Düzenli muhtaç aylığı almak için istenilen şartlar şunlar;

"* Sosyal güvencesi olmaması, Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması, Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması, Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi"

1100 TL TEK SEFERLİK DESTEK

Pandemi yardımı kapsamında başlayan ve daha sonra kalıcı olan desteklerden bir tanesi de 1100 TL ödemeler. 

Sosyal güvencesi olmayanlar, aylık hane geliri düşük olanlar, kamuda çalışmayanlar ve daha önce 1100 TL destek ödemesi almayanlar bu ödemeler için başvuruda bulunabilirler. Başvurular e-Devlet üzerinden alınan başvurular ile sağlanıyor. 

Başvuruda bulunan kişilerin ekonomik durumları inceliyor ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilirse tek seferlik 1100 TL ödeme yapılıyor. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (2)
Halilibrahim Sahin 1 hafta önce
Ben pandemi parası almadım gelirim düşük 1100 tl için başvuru yapabilirmiyim
Halilibrahim Sahin 1 hafta önce
Ben pandemi parası almadım gelirim düşük 1100 tl için başvuru yapabilirmiyim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@