Yaza Girerken Konutta Doğalgaz Fiyatlarına Zam Geldi

Yaz dönemine girmeye hazırlanılan bu günlerde doğalgaz fiyatlarına zam geldi. BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada hem konutta hem işyerinde doğalgaz faturalarının arttığı bildirildi.

Yaza Girerken Konutta Doğalgaz Fiyatlarına Zam Geldi

BOTAŞ tarafından periyodik olarak ilan edilen doğalgaz zam tarifesi kapsamında yeni dönem fiyatları açıklandı. Doğalgaz fiyatları için önümüzdeki dönemde fiyat artışı kararı alan BOTAŞ konutta kullanımlara farklı işyerlerinde kullanımlara farklı zam tarifesi uygulayacağını bildirdi. 

DOĞALGAZ FİYATLARINA ZAM KARARI

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, haziran ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı. BOTAŞ yeni dönem fiyat tarifesinde konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, mayısta geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artış olduğunu duyurdu. Sanayide kullanılan doğalgaz fiyatları da aynı oran artışıyla karşılaştı.

Bunun dışında elektrik üretim santrallerinin kullandığı doğalgaz fiyatları ile yüzde 5 artış yaşadı.

Son zam tarifesinin ardından 1000 metreküp doğalgaz fiyatlarına dair liste de şöyle şekillendi. Konutlarda kullanılan doğalgaz yüzde 1 zam ile 1328 TL seviyesine yükseldi. Sanayi aboneleri için 1000 metreküp doğalgaz 1486 TL oldu. Elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğalgazın zamlı fiyatı ise 1713 TL olarak açıklandı. 

Doğalgaz fiyatlarında tarifeler her ay yenilenir. BOTAŞ aylık fiyat tarifeleri sonunda uggulanacak fiyatları resmi sitesinden ilan eder. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@