Yaz Yardımları Destek Paketi! Para, Elektrik, Doğalgaz, Su, Gıda, Barınma, 1000 TL

Devlet kurumları yaz döneminde destek paketi sağlamaya devam ediyor. Yaz ayları için devletten destek almak isteyen vatandaşlar kurumların tüm şartlarını sağlamaları durumunda çok sayıda alanda destek alabilirler. Özel koşulların yer aldığı yardım başvuruları ise hem doğrudan hemde elektronik olarak yapılabilecek.

Yaz Yardımları Destek Paketi! Para, Elektrik, Doğalgaz, Su, Gıda, Barınma, 1000 TL

Türkiye'de yaşayan çok sayıda vatandaş pandemi sürecinde oluşan ekonomik zorluklar nedeniyle devlet desteği almak zorunda kaldı. 

Devlet tarafından sağlanan bu destekler 2021 yılının Mayıs ayında devam ediyor. Yaz aylarında devletten destek almak isteyenler için ise hangi kurumların hangi desteklerinden faydalanabilecekler, hangi şartları sağlayacaklar, nereye nasıl başvuru yapacaklar? İşte tüm bu bilinmeyenlerin yanıtları. 

YAZ DÖNEMİ DEVLET DESTEĞİ ALABİLECEĞİNİZ KURUMLAR

Yaz döneminde çeşitli alanlarda devlet desteği almak isteyenler için en önemli noktaların başında, hangi kurumlara başvuru yapılacağı geliyor. Burada yerel mahalli devlet birimlerinin yanında bakanlıklarda destek sağlıyor. Vatandaşların ihtiyaç duyduğu alanda devlet desteği sağlayan o kurumlar. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, İl Belediye Başkanlıkları, İlçe Belediye Başkanlıkları, Valilikler,  Kaymakamlıklar, Türkiye İş Kurumu. 

1000 TL Devlet Desteği

Pandemi sürecinde başlayan ve daha sonra kalıcı hale gelen 1000 TL devlet desteği için süreç devam ediyor. Vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yaparak Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanan destek için başvuruda bulunabilirler. Daha önceden 1000 TL almayanlar, aylık hane geliri düşük olanlar, memur, kamu personeli olmayanlar, işsizlik maşaı, kısa çalışma ödeneği almayanlar 1000 TL için başvuru yapabilirler. 

Gıda Yardımı - Belediyeler

Vatandaşlar kendi il veya ilçe belediye başkanlıklarına ihtiyaç sahibi olmaları bildirmeleri durumunda gıda yardımı alabilirler. Gıda yardımı için başvuru yapan vatandaşların talepleri olumlu yanıt bulursa düzenli olarak gıda yardımı sağlanır. Başvurular doğrudan belediyeye yapılabilir. E-devlet üzerinden de belediye yardımları için genel başvuru ekranı bulunuyor. 

Yeni Destek Paketleri ve Devlet Yardımlarından Haberdar Olmak için Uygulamalarımızı İndirin Haberler Cebinize Gelsin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Erzak Yardımı - VGM

Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi olan ailelere hane gelir şartı, mülk sahibi olmama şartını sağlamaları durumunda kuru gıda yardımı yapıyor. VGM erzak yardımları da belediye yardımları gibi düzenli yapılır. VGM'nin sitesinden başvuru formu doldurulması suretiyle başvuru yapılır. 

Elektrik, Su, Doğalgaz Fatura Desteği - Belediyeler 

Belediye başkanlıklarının yıl için ekonomik programında faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar için destek bulunuyor. Özel olarak sağlanan bu desteklerden haberdar olmak için belediyeden bilgi alınması gerekiyor. Destek programlarını yakalayan vatandaşlar ihtiyaç sahibi durumda olduğunu bildirmesi durumunda doğalgaz, su ve elektrik desteği alabilir. Başvurular vatandaşların yaşadığı ile veya il belediye birimlerine yapılır. 

Elektrik Desteği -  Aile Bakanlığı

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan elektrik yardımı sosyal yardım alan vatandaşlar için ödenir. Aylık 53 TL'den 106 TL'ye kadar sağlanan elektrik yardımı için vatandaşların yapmaları gereken bir işlem bulunmuyor. Bakanlık yardım alacak kişileri sistem üzerinden belirliyor. Ancak ihtiyacı olanlar ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından bilgi alabilir. 

Barınma Desteği - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü

Aileler kötü, sağlıksız durumda kalıyorsa bakanlık birimleri destek sağlarlar. Evin yeniden yapıma uygun olması durumunda ev yapım desteği yada kira desteği sağlanır. Bu destek için başvurular da ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@