Yapı Kredi Akademi Zirvesi Rıta Gunther Mcgrath'ı Ağırladı

İSTANBUL(ANKA)-Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin düzenlediği Akademi Zirvesi, dünyanın en &oum...

Haberler 19.11.2015, 12:10
Yapı Kredi Akademi Zirvesi Rıta Gunther Mcgrath'ı Ağırladı

İSTANBUL(ANKA)-Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin düzenlediği Akademi Zirvesi, dünyanın en önemli 10 yönetim düşünüründen biri olarak gösterilen Prof. Rita Gunther McGrath’ı ağırladı.

Yapı Kredi’nin Türkiye’de bankacılık sektörünün en iyi insan kaynağını yetiştirmek vizyonu ile kurduğu Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) tarafından 6. kez düzenlenen Akademi Zirvesi, bu yıl Prof. Rita Gunther McGrath’ı ağırladı. Dünyanın en saygın ekonomistlerini ve düşünürlerini Türkiye’deki iş çevreleriyle buluşturan Akademi Zirvesi’nin bu yılki konuğu Prof. Rita Gunther McGrath, konferansta belirsizlik ortamında yönetim stratejilerini anlattı.

Her yıl çok önemli isimlerin ağırlandığı Akademi Zirvesi’ni 6. kez gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın, “Yapı Kredi olarak inanıyoruz ki, insan kaynağına yapılan yatırım, sürdürülebilir başarının ilk şartı. Sektör için en iyi insan kaynağını yetiştirme vizyonu ile kurduğumuz Akademimiz bugüne kadar hem iç, hem dış olmak üzere sayısız kişiye eğitim verdi. Ne mutlu ki bugün artık emeklerimizin meyvelerini de toplamaya başladık. 8 yıldır pek çok arkadaşımız Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde eğitim alarak kendilerini geliştirme fırsatı buldular. Bu eğitimlerle kendilerine ve bankaya değer kattılar, kariyerlerinde ilerlediler” dedi.

Sürdürülebilirlik adına bir başka sevindirici ve gurur verici noktanın ise Yapı Kredi çalışanlarının birçoğunun iç eğitmen olacak kadar alanlarında yetkinlik kazanmaları olduğunu belirten Açıkalın, şöyle konuştu: “Sadece ülkemizde değil, bankacılık faaliyetinde bulunduğumuz kardeş ülke Azerbaycan’da da Yapı Kredi Gardaş Akademiya’yı kurduk. Orada da sadece çalışanlarımıza değil, tüm bankacılık sektörüne eğitimler vererek sektörün gelişimine öncülük etmeye devam ediyoruz. Tüm bu gelişmeler ve emekler sonucunda, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, 8 yıllık yolculuğunun sonunda, tam donanımlı bir kurumsal üniversite konumunda. Aldığımız ulusal ve uluslararası ödüller ile de Akademimiz Türkiye’nin en başarılı kurumsal üniversitelerinden biri olduğunu her yıl bir kez daha teyid ediyor ve bizleri gururlandırıyor. Yakın bir zamanda bu ödüllere bir yenisini ekledik. Eğitim ve gelişim alanında dünyanın en saygın kurumlarından biri olan ATD (Association for Talent Development) tarafından verilen ‘Eğitim ve Gelişim Alanında En iyi Kurum’ ödülünü ikinci kez kazandık. Kazandığımız bu saygın ödüller bizi çalışmalarımızda daha da motive ediyor.”

Thinkers 50 tarafından dünyanın en önemli yönetim düşünürlerinden biri olarak gösterilen Prof. Rita Gunther McGrath, “Belirsizlik ortamında yönetim stratejileri” başlıklı konferansında şu bilgileri verdi:

“Yakın zamana kadar bir kurumun stratejisini yaratmak yoğun bir analitik uğraş gerektirirdi. Strateji konusundaki bu düşünme şekli, pazara girişin daha zor olduğu ve çoğu firmanın sürdürülebilir bir rekabet avantajı yaratabildiği seri imalat çağında geliştirilmişti. Kuruluşların strateji bölümleri sektörün rakamsal verilerine kafa yorar, geleneksel rekabeti değerlendirir ve pazar paylarını karşılaştırırdı. Dijital devrimin gelişi, hizmet sektörü ve globalleşmenin yükselişi ile birlikte, pazara girişin önündeki engeller de ortadan kalktı. Bu gelişmeler doğrultusunda artık değişimi ön plana alan, hızı vurgulayan ve en önemlisi de rekabetin sektör dışından da gelebileceğini kabul eden yeni bir stratejik düşünme modeline ihtiyacımız var. Günümüzde inovasyon yoluyla avantaj yaratmak artık mecburi. Üstelik tüm bu gelişmeler, geleceği kestirmenin mümkün olmadığı, karmaşık bir ortamda gerçekleşiyor.”(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@