Volkswagen Passat 2021 Fiyat Listesini Açıkladı

Elektrikli model araç üretimine yoğunlaşacağını bildiren Volkswagen, Avrupa ve ABD’de üretimine ve satışlarına son vereceği Passat modeli için 2021 fiyatlarını paylaştı. Serinin 1.5 Impression modeli 380 bin 400 TL’den satışa sunulurken, 2.0 Elegance modeli 788 bin 800 TL’den listelerde yer buldu. 

Volkswagen Passat 2021 Fiyat Listesini Açıkladı
Alman otomobil markası Volkswagen geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dünya çapında tercih edilen markaların başında gelen Volkswagen, Passat modelinin üretimi ve satışını durduracağını açıkladı.

Elektrikli model araç üretimine yönelecek olan otomobil devinin Passat model otomobil üretimi yapan fabrikalarında elektrikli crossover ID4 ve elektrikli sedan Aero B üretimine başlaması bekleniyor. Küresel çapta 100’ün üzerinde pazarda satışta olan Passat modeli için ise 2023 yılının son dönem olması söz konusu.

Fiyatlar 380 Bin ile 788 Bin Arasında Değişiyor

Alman otomobil devinin ürettiği en çok tercih edilen modellerden birisi olan Passat için güncel fiyatlar belirlendi. Yerini elektrikli araçların alması ile rafa kaldırılacak olan Passat 1.5 TSI ACT 150 PS DSG- Impression donanım paketi 380 bin 400 TL’den satışa sunulurken, Elegance donanım paketi 522 bin 300 TL’den pazarda yerini aldı.

Modelin Business donanımı ise mart ayında 432 bin 800 TL’den satışa sunulacak. Passat 2.0 TDI SCR 150 PS DSG- Business modeli 656 bin 900 TL’den satışa sunulurken, Elegance modelinin mart ayı güncel fiyatı 788 bin 800 TL olarak belirlendi.

Passat Fabrikaları Boşaltıyor

Alman otomobil firmasının en çok satılan modeli olan Passat’ın fişi çekildi. Volkswagen’in ABD ve Avrupa’da üretimi durdurma kararı arkasından Passat fabrikalarının elektrikli crossover ID4 ve elektrikli sedan Aero B üretimine başlanacağı açıklamalar arasında yer aldı. ABD ‘de bulunan Tennessee fabrikası ile Almanya’da bulunan Emden tesisinde üretilen Passat üretiminin, Kvasiny fabrikasına taşınacağı belirtildi. Elektrikli araç üretimine yönelen Volkswagen, SUV ve crossover modelini geliştirerek yeni elektrikli Passat’ın üretileceğini söyledi. MQB platformu desteği ile üretilecek olan elektrikli Passat’ın 2023 yılı itibarıyla ilk olarak İngiltere’de satışa sunulacağı belirlendi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@