Vestel'in Yeni Telefonu Venus V3 Tanıtıldı

İSTANBUL(ANKA)-Vestel, 3 milyon adet yurtiçi satış ve 1 milyon adet ihracat hedefiyle, Türkiye&rsquo...

Haberler 17.11.2015, 13:50
Vestel'in Yeni Telefonu Venus V3 Tanıtıldı

İSTANBUL(ANKA)-Vestel, 3 milyon adet yurtiçi satış ve 1 milyon adet ihracat hedefiyle, Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Venus’ün yeni serisi Venus V3’ü tanıttı.

5570, 5070 ve 5040 olmak üzere üç yeni modelle tüketicilerin beğenisine sunulan yeni V3 serisinin üst segmente yönelik tasarlanan 5570 modelinin, şarj süresini yüzde 75 hızlandıran Quick Charge 2.0 özelliği, 13MP arka ve 8MP ön kamerası, 5.5’’ Full HD IPS ekranı, 8 Çekirdekli 64 bit Qualcomm işlemcisi, 2GB RAM’i ve 32GB dahili depolama kapasitesi bulunuyor. Vestel City’de tasarlanıp üretilen Venus V3 serisi, yeni nesil mobil iletişim teknolojisi 4.5G şebeke uyumu ile de Türk tüketicisinin öncelikli tercihi olmaya hazırlanıyor. Venus V3 serisinde tavsiye edilen perakende satış fiyatları 5570 modeli için bin 299 TL, 5070 modeli için bin 149 TL, 5040 modeli için 849TL olarak açıklandı.

Vestel, yeni akıllı telefonu Venus V3’ün tanıtım toplantısını bugün gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan Vestel Venus V3 ile Türkiye’de satış hedeflerinin 3 milyon, ihracattaki hedeflerinin ise 1 milyon olduğunu ifade etti. Erdoğan, 2015 yılını 500 bin satış ile kapatacaklarını, bu rakamın 2017’ye kadar 3 milyon olacağına değindi. Erdoğan V3’te tasarıma çok önem verdiklerini belirterek, ‘‘Metal kasa ve diamond çerçeve kullandık, tasarıma ciddi yatırım yaptık’’ dedi.

-‘‘VENUS TÜRKİYE’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN SEMBOLÜ OLACAK’’-

Türkiye’nin dijital dönüşümünde önemli bir sorumluluk üstlendiklerini belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Türkiye’de adım adım başladığımız TV üretim yolculuğumuzda bugün satış bazında Avrupa’da üçüncü, Türkiye’de lider, ihracatta ise şampiyon konumdayız. Venus’le de aynı hikayeyi yazmak için yola çıktık. Bir sene önce piyasaya sürdüğümüz ilk Venus’le Vestel tarihinde yeni bir sayfa açtık. Bugün Venus’ün yeni modeli V3 ile birlikte çıtayı daha da yukarıya taşıyoruz. Venus’ü, Türkiye’nin ve yakın coğrafyamızın teknoloji üssü, Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biri olan Vestel City’de tasarladık ve ürettik. Gurur duyduğumuz mühendislerimizin yeteneği ve zekasının ürünü olan Venus V3, özgünlüğü ve yenilikçi özellikleri ile rekabetçi bir ürün olacak. Vestel City’nin etrafındaki tedarikçi ekosistemi ve tesislerde oluşacak istihdam ile Venus V3, aynı zamanda önemli bir iş hacmi yaratacak ve Türkiye’ye büyük bir katma değer sağlayacak” dedi.

Erdoğan konuşmasın devamında şunları söyledi:

‘‘Vestel Avrupa’nın en büyük 3. Tv üreticisi oldu. 16 bin çalışana sahip ve küresel haritaya dağılmış 8 AR-GE merkezi bulunuyor. Bin 200 kişilik AR-GE mühendis kadromuz ve 35 milyonluk cihaz üretim kapasitesine sahibiz, 151 ülkeye ihracat yapıyoruz. Geçen yıl 2.5 milyar dolarlık ihracat yaptık. Akıllı telefon pazarı büyüklüğü dünyada 1.3 milyar adet, Türkiye’de ise 15 milyon adet. TV pazarı ise Türkiye’de 1.5 milyon adet.’’

Yazılımı geliştirme konusunda ne yapacakları üzerine gelen soruya Erdoğan, ‘‘Türkiye’deki yazılım mühendisleri Türkiye’de durmuyor, bu beyinler gidiyor. Özellikle üniversiteler daha fazla yazılım mühendisi yetiştirmeli’’ dedi.

-V3 SERİSİNDE 1 YIL ÜCRETSİZ 50 GB KAPASİTELİ BULUT DEPOLAMA ALANI SUNULACAK-

5570 ve 5070 modellerindeki 8 çekirdekli 64 bit Qualcomm işlemci, yüksek performans gerektiren birçok uygulamanın başarıyla çalıştırılabilmesini sağlıyor. Ayrıca 2GB RAM, 32GB dahili depolama ve 64 GB’ye kadar çıkarılabilen SD Kart desteği ile telefonun performansı en üst düzeye taşınabilecek.Tüm V3 serisinde V-Cloud ile 1 yıl ücretsiz 50 GB kapasiteli bulut depolama alanı da sunulacak. Bu geniş depolama kapasitesi sayesinde kullanıcılar çektikleri fotoğraf ve videoları arşivlerinde saklayabilecek.Venus V3’ün hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Venus V3’ün Quick Charge 2.0 özelliği sayesinde telefonlar diğer akıllı telefonlara göre yüzde 75 daha kısa bir sürede şarj edilebilecek.V3te bulunan  “Canlı Destek” uygulaması  ile müşteri Venus V3 için servis merkezine gitmeye gerek kalmayacak. Deneyimli müşteri temsilcilerinden canlı olarak uzaktan destek alınabilen sistemde, ayar değişiklikleri, uygulama yükleme/kaldırma, veri yedekleme, ürünü sıfırlama gibi konularda yardım alınabilecek. Vestel Smart TV’lere özel Vestel Remote uygulaması ile Venus televizyonunuzun kumandası da olacak. Vestel ayrıca, venus V3 kullanıcılarına 3 aylık Tivibu sinema paketini de ücretsiz olarak sunacak.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@