Vatandaş Tatili Değil Sandığı Seçti

ANKARA(ANKA)  - Türkiye kelimenin tam anlamıyla 1 Kasım seçimlerine kilitlendi. Sandıktan &cced...

Haberler 28.10.2015, 10:30
Vatandaş Tatili Değil Sandığı Seçti

ANKARA(ANKA)  - Türkiye kelimenin tam anlamıyla 1 Kasım seçimlerine kilitlendi. Sandıktan çıkacak sonuç kadar seçmenin 4 buçuk günlük tatili mi yoksa sandığı mı seçeceği de merak konusu. Seyahat adımlarını tek bir adreste toplayan Biletall.com, 29 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelindeki otobüslerdeki doluluk oranının ancak yüzde 8’e ulaşabildiğini bildirdi.

Türkiye kelimenin tam anlamıyla 1 Kasım seçimlerine kilitlendi. Sandıktan çıkacak sonuç kadar seçmenin 4 buçuk günlük tatili mi yoksa sandığı mı seçeceği de merak konusu. Seyahat adımlarını tek bir adreste toplayan ilk ve tek konsept olma özelliğini taşıyan Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, 29 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelindeki otobüs bilet satışları hakkında çarpıcı rakamlar paylaştı. Çelik, “Tatil süresince otobüslerdeki doluluk oranı yüzde 8” dedi.

1 Kasım seçimleri öncesi vatandaşların tatili mi yoksa oy kullanmayı mı tercih ettiği sorusunu Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, çarpıcı rakamlarla cevapladı. Çelik, “Türkiye’de 500’e yakın otobüs firması bulunuyor. Şehirlerarası otobüs seyahatlerinde toplam koltuk sayısı 1 milyon 700 bin. Ancak bugüne kadar 29 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında otobüs bileti alan yolcu sayısı sadece 150 bin. Bu rakam doluluk oranlarının yüzde 8’de kaldığını gösteriyor. Satılan biletlerden elde edilen ciro ise 7 milyon TL oldu. Geçen yıl Cumhuriyet Bayramı tatilinde 740 bin adet koltuk satılmıştı. Bu da 32 milyon TL’lik ciroya denk geliyor. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda ise ek seferlerle birlikte 8 milyona yakın koltuk satıldığı düşünüldüğünde 1 Kasım seçimleri öncesi tatil için bilet satışlarının çok düşük seviyelerde kaldığını söyleyebiliriz” dedi.  (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@