Uluslararası Kadın Girişimciler Zirvesi İto'nun Desteğiyle Yarın Başlıyor

ANKARA(ANKA) - İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle, İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilecek ...

Haberler 15.11.2015, 12:55
Uluslararası Kadın Girişimciler Zirvesi İto'nun Desteğiyle Yarın Başlıyor

ANKARA(ANKA) - İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle, İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilecek 9. Uluslararası Kadın Girişimciler Zirvesi pazartesi günü başlıyor. Zirve öncesinde geçtiğimiz yıllarda ödül alan üç Türk kadını başarı hikayelerini anlattı, Türk girişimci kadınlarına tavsiyelerde bulundu.

Dünyanın zor işleri başaran kadın girişimcileri, Uluslararası Kadın Girişimciler Zirvesi (International Women’s Entrepreneurial Challenge-IWEC) için İstanbul'a geliyor. Zirve ile kadın girişimciler 30’a yakın ülke ile network oluşturma imkanı bulacak. İstanbul Ticaret Odası ev sahipliğinde 16 ve 17 Kasım'da düzenlenecek 9. IWEC Ödülleri Konferansı’na 28 ülkeden 100 kadın girişimci katılacak. Zirve’nin 2015 yılı teması “Kadın girişimlerinin küresel ölçekte buluşması: Büyümeyi kadınların ekonomiye katılımıyla sürdürme" olarak belirlendi.

9. IWEC Zirvesi’nde iş dünyası temsilcileri, akademisyen ve STK'lar bu temayı girişimcilik özelinde farklı perspektiflerle tartışacak. Avustralya’dan Güney Amerika’ya kadar kadın girişimciliğini teşvik eden IWEC ağındaki kadın girişimciler, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir ticaret hacmini temsil ediyor.

-BAŞARILI İŞ KADINLARI ÖDÜLLENDİRİLECEK-

Bu yıl Türkiye’den de iki kadın girişimci Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Hatice Güner Kal IWEC Ödülü almaya hak kazandı. Bu organizasyon tarafından geçtiğimiz yıllarda ödüllendirilen 3 Türk kadını, İstanbul Ticaret Odası’nda başarı hikayelerini anlattı. İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın da katıldığı programda, başarılı iş kadınları iş hayatında başarının sırlarını paylaştı.

-“BİZ ZOR İŞLERİ SABIRLA BAŞARIYORUZ”-

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, toplumun her alanındaki kadın girişimcilerin daha fazla desteklenmesi gerektiğini belirtti. Taşkesenlioğlu ayrıca, “Hayatın her alanında ekonomik, sosyal, kültürel ve birçok alandaki kalkınma başarısının arkasında mutlaka bir kadının bulunduğunu görüyoruz. İş hayatından aile hayatımıza kadar bütün alanlarda rol alan kadınların destek görmemesi üzüntü verici bir durumdur. Kadın girişimcilerin desteklenerek her geçen gün sayılarını artırarak ülkemizin ekonomisine birçok katma değer katacağını bir gerçek olarak göreceğiz” dedi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@