Tüsiad Yönetim Kurulu Brüksel'de Temaslarda Bulunacak

İSTANBUL (ANKA) - TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, 4 Aralık Perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyerek TÜSİAD’ın Brüksel temasları ile ilgili bilgi verecek. T

Haberler 02.12.2014, 09:05
Tüsiad Yönetim Kurulu Brüksel'de Temaslarda Bulunacak

İSTANBUL (ANKA) - TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, 4 Aralık Perşembe günü bir basın toplantısı düzenleyerek TÜSİAD’ın Brüksel temasları ile ilgili bilgi verecek.

TÜSİAD Yönetim Kurulu, 3-4 Aralık 2014 tarihlerinde, Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’i ziyaret ederek Avrupa Birliği temsilcileri, iş dünyası ve düşünce kuruluşları temsilcileri ile temaslarda bulunacak. Temaslar kapsamında, Türkiye ile AB ilişkilerinde yer alan politik, ekonomik ve sosyal konuların yanı sıra Türkiye’nin AB süreci ele alınacak ve fikir alışverişinde bulunulacak.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer başkanlığındaki heyet Brüksel temasları kapsamında Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile bir araya gelecek. Görüşmenin ardından heyet Avrupa Parlamentosu’nda Friends of Europe/Türkiye’nin Dostları Grubu ortaklığında gerçekleştirilecek yuvarlak masa toplantısına katılacak. Heyet ayrıca, TÜSİAD’ın üyesi olduğu Avrupa iş dünyasının temsil örgütü Busınesseurope’un Genel Direktörü Markus Beyrer ile bir araya gelecek.

TÜSİAD heyeti temasları kapsamında AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica MOGHERINI ve Müsteşarı Stefano Manservısı ile görüşmeler gerçekleştirecek. Heyet ayrıca Komşu Ülkeler Politikası ve Katılım Müzakerelerinden sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn ile bir araya gelecek.

Heyette TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer’in yanı sıra, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cansen Başaran Symes ve Tayfun Bayazıt, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Esin Güral Argat, Simone Kaslowski, Volkan Vural ve TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası yer alacak.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, 4 Aralık Perşembe günü, saat 11.00’de, TÜSİAD Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek TÜSİAD’ın Brüksel temasları ile ilgili bilgi verecek.

TÜSİAD Avrupa Entegrasyonunun Geleceğini ele alan raporunu Brüksel’de tanıtacak.

-AVRUPA BİRLİĞİ ENTEGRASYONUNUN GELECEĞİ: REFORM ÇAĞRISI RAPORU-

TÜSİAD, Avrupa’nın geleceği hakkındaki tartışmalara yapısal analizler getirmek amacı ile İsviçre ve Polonya’daki muadil kuruluşları (sırasıyla Economiesuisse ve Lewiatan) ile işbirliği içinde “The Future of European Integration – A Reform Call / Avrupa Birliği Entegrasyonunun Geleceği: Reform Çağrısı” başlıklı bir rapor hazırladı.

4 Aralık Perşembe günü, European Policy Center ortaklığında, Brüksel’de tanıtılacak rapor “Makro Ekonomi – Para Birliği”, “ Mikro Ekonomi – Rekabet”, “Uluslararası İlişkiler” ve “Kurumsal Yönetişim” ana temalarına ilişkin reform önerileri içeriyor.

Raporun tanıtım toplantısında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve AB İşleri Komisyonu Başkanı Simone Kaslowski açılış konuşmasını gerçekleştirecek.

Rapora ilişkin çalışmalar, Avrupa Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen’in koordinasyonunda, AvenirSuisse, Think Tank,  Boğaziçi Üniversitesi-TÜSİAD Dış Politika Forumu ve DGAP kıdemli araştırmacısı Dr. Cornelius Adebahr'ın bilgi ortaklığında sürdürüldü. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@